Opowieść o odchodzeniu i przyjaźni

„Umrzeć ze śmiechu" - aut. Paul Elliott - reż. Alina Moś - Teatr Gry i Ludzie w Katowicach

Humorystyczna historia przyjaciółek, które pewnego dnia spotykają się jak zwykle, na karcianą rozgrywkę, ale w uszczuplonym już gronie, po śmierci jednej z nich. Brzmi mało zabawnie, ale dajemy gwarancję, że będzie można umrzeć ze śmiechu.

Humorystyczna historia przyjaciółek, które pewnego dnia spotykają się jak zwykle, na karcianą rozgrywkę, ale w uszczuplonym już gronie, po śmierci jednej z nich. Brzmi mało zabawnie, ale dajemy gwarancję, że będzie można umrzeć ze śmiechu. Okazuje się, że nawet "zza światów" można ingerować w życie śmiertelników. Staje się to powodem wielu komicznych i abstrakcyjnych sytuacji.

Amerykańskie realia oryginału sztuki Paula Elliotta przeniesiono... na katowickie Załęże, zaś bohaterki zamiast anglojęzycznych imion nazywają się swojsko: Krystyna, Lena, Mariola i świętej pamięci Marysia.

To urocza opowieść o odchodzeniu i przyjaźni, która przetrwa wszystko.
Całość podszyta czarnym humorem i okraszona regionalnymi, śląskimi akcentami. To idealny przepis na ból brzucha - ten od śmiechu.

Spektakl powstał przy wsparciu z budżetu Miasta Katowice - jako laureat konkursu „Teatrogranty" Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek - Katowice Miasto Ogrodów.

Alicja Szymkiewicz
Teatr Gry i Ludzie w Katowicach
24 listopada 2023

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia