Opowieść o przeszywającej samotności

"Koszt życia" - reż. Małgorzata Bogajewska - Teatr Śląski w Katowicach

W Teatrze Śląskim rozpoczęły się próby do prapremiery nagrodzonego Pulitzerem tekstu Martyny Majok "Koszt życia" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Spektakl zostanie pokazany na otwarcie II edycji Międzynarodowego Festiwalu "Open the Door".


Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok "Cost of Living" to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Jego pierwsze polskie wystawienie na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach przygotowuje Małgorzata Bogajewska, która swoim spektaklem chce zapytać, co tak naprawdę znaczy "niepełnosprawność".

Czy jest to tylko kolejna z krzywdzących etykiet? A może każde z nas doświadcza jej na sobie, często nie zdając sobie z tego sprawy? Czy bohaterki i bohaterowie tej opowieści mierzą się raczej z czyjąś, czy może jednak ze swoją niepełnosprawnością? "Koszt życia" to niezwykle intymna i poruszająca opowieść o sile, ale i bezradności, o miłości, ale i samotności - przede wszystkim jednak o nadziei.

Prapremiera spektaklu została zaplanowana na 20 września 2019 r. Przedstawienie otworzy II edycję Międzynarodowego Festiwalu "Open the Door", poświęconego szeroko rozumianemu tematowi wykluczenia.

W przestrzeni Katowic w ciągu 10 dni (20-29 września) zaprezentują się artyści, artystki i zespoły z Polski oraz zagranicy.

 

(-)
Informacja nadesłana
4 września 2019

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia