Opowieść subtelna, wzruszająca i prosta

"Mała pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa" - reż. Paulina Karczewska, Mateusz Tymura - Teatr Latarnia

Spektakl nad rzeką Białą. Bezpłatny pokaz. "Mała pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa" - ten spektakl Teatru Latarnia można będzie obejrzeć nad rzeką Białą. Pokaz w czwartek (10.08).

Scenariusz spektaklu "Mała pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa" został oparty na apokryficznym fragmencie "Chłopów" Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.

"Mała pasja..." to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.

To przedstawienie impresaryjne. Do tej pory było grane wielokrotnie dla różnorodnej publiczności - zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Można je było obejrzeć na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez ponad 2 lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla. Przedstawienie zostało nagrodzone na 11. Międzynarodowym Festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną oraz zaproszone do Rzymu na RomaTeatroFestival.

"Mała pasja..." zostanie zaprezentowana w ramach projektu Biała Czysta Kulturalna. Początek pokazu na placu przy ulicy Włókienniczej 17 (za budynkiem TVP Białystok) o godz. 20.30. Wstęp wolny.

Anna Dycha
www.bialystokonline.pl
10 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...