Opowieść wciągająca

"Łowca" - reż. Wojciech Urbański - Teatr Ateneum w Warszawie

„Łowca" to niepokojący i mroczny thriller w klimacie podobnym do twórczości Orwella, „Miasteczka Twin Peaks" Lyncha i „Stalkera" Tarkowskiego.

 

Kraj pogrążony jest w kryzysie. Pola są zalane. Brakuje jedzenia. W ludziach rodzi się strach. Kiedy okazuje się, że farma Covey'ów również nie osiągnie założonych celów władza wysyła do nich Wilhelma Bloora, żeby przeprowadził śledztwo. Wilhelm jest tresowanym od najmłodszych lat łowcą lisów, a jego misja ma na celu odnalezienie zwierząt, które odpowiadają za zarazę.

W trakcie trwającego śledztwa rodzi się jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a zaskakujący bieg wydarzeń na zawsze zmieni życie bohaterów...
Teatr Ateneum jako pierwszy pokazuje „Łowcę" publiczności warszawskiej.

Tę wciągająca opowieść opowiadają młodzi twórcy: Wojciech Urbański – reżyser oraz młode pokolenie w zespole Teatru Ateneum: Emilia Komarnicka-Klynstra, Olga Sarzyńska, Tomasz Schuchardt. W Roli tytułowego łowcy – Adrian Zaremba.

Dawn King (ur. 1978) – angielska autorka pisząca dla teatru, filmu, radia i telewizji. Jej sztuka „Łowca" (Foxfinder) została obsypana licznymi wyróżnieniami, zdobywając m.in. główną nagrodę w konkursie młodej dramaturgii Papatango Theatre Company (2011) oraz nagrodę dramaturgiczną Royal National Theatre (2013). W 2012 roku znalazła się na liście najlepszych sztuk Off West Endu, a Dawn King została okrzyknięta najbardziej obiecującym dramaturgiem.

Marzena Dąbrowska
Materiał Teatru
7 maja 2019

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia