Opowieści wdów i żołnierzy

Spektakl tańca w Muzeum POLIN

"Ha-E the absence of yes" (Opowieści wdów i żołnierzy) to poruszający spektakl tańca, który 26 czerwca zostanie zaprezentowany w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przedstawienie, które dotyka uniwersalnego tematu wojny oraz jej wpływu na nasze życie, jest efektem współpracy warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania z wybitnymi izraelskimi tancerzami i choreografami: Ido Tadmorem oraz Ofrą Idel. Spektakl odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca Zawirowania.

Wszystko jest inne, ale nic nie jest inne. Wszystkie wojny są takie same, ale żadna wojna nie jest taka sama. Wszystkie wojny są wywołane przez strach, ale żadna wojna nie uwalnia od strachu. Wszyscy żołnierze i wszystkie wdowy są tacy sami, ale każdy żołnierz i każda wdowa są inni.
Powyższe motto przyświecało twórcom spektaklu tańca "Ha-E the absence of yes" (Opowieści wdów i żołnierzy). Grany zarówno w Izraelu, jak i w Polsce podejmuje temat wojny, jej konsekwencji i wpływu na nasze życie. Czy jedynie utopia wykreowana w teatrze jest w stanie uratować świat od narastającej agresji?
Spektakl powstał we współpracy warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania z Ido Tadmorem, wybitnym izraelskim tancerzem i choreografem, byłym dyrektorem Narodowego Baletu Izraela oraz Ofrą Idel, dyrektorką Festiwalu Machol Shalem. W Muzeum POLIN zostanie zaprezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.
Choreografia: Ido Tadmor we współpracy z Machol Shalem z Jerozolimy i Teatrem Tańca Zawirowania

Wystąpią: Elwira Piorun, Szymon Osiński, Ido Tadmor, Danis Bucksbaum / Ofra Idel
26 czerwca, godz. 19.00 Audytorium
Bilety: 35 zł; dostępne online: http://bilety.polin.pl/termin.html?id_grupy=12&data=2016-06-26
oraz w kasach Muzeum
Organizator: Teatr Tańca Zawirowania

(-)
Materiał Organizatora
25 czerwca 2016
Teatry
Muzeum POLIN

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia