Optymistyczna historia kobiety po przejściach

"Mój boski rozwód" - reż. Jerzy Gruza - Impresaryjny Teatr Muzyczny

Po rozśpiewanych "Siostrach Parry" Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza na kameralną sztukę w reżyserii Jerzego Gruzy. Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę o godz. 19 w siedzibie Teatru Muzycznego, czyli w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej.

Wielu kinomanów pamięta Krystynę Podleską nie tylko jako Aleksandrę Kozeł z kultowej komedii Stanisława Barei "Miś", ale także z "Barw ochronnych" i "Kontraktu" Krzysztofa Zanussiego. W Toruniu zobaczymy ją już w najbliższą niedzielę na scenie Pałacu Dąmbskich w monodramie irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron.

Będzie kameralnie i śmiesznie. "Mój boski rozwód" to pełna optymizmu historia kobiety po przejściach. Sztukę wyreżyserował Jerzy Gruza. Fabuła? Angelę mąż porzucił dla pięknej Meksykanki. Próbuje więc różnych sposobów, aby na nowo znaleźć sobie miejsce w świecie. Szuka wsparcia u bliskich, dzwoni na telefon zaufania, urządza sobie nawet wycieczkę do sex shopu. W geście rozpaczy odpowiada na ogłoszenie matrymonialne w gazecie i umawia się na randkę w ciemno. Mężczyzna jej marzeń okazuje się jednak osobą, która "włosów ma tylko trochę, a jedyny jej plus to, że zęby ma własne".

Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę o godz. 19 w siedzibie Teatru Muzycznego, czyli w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej.

Tomasz Bielicki
Nowości
26 czerwca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia