Orientalne pacynki

"Skarb Orientu" - The China Zhangzhou Puppet Show Troupe - Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

The China Zhangzhou Puppet Show Troupe to - jak sama nazwa wskazuje - chiński teatr lalek. W dodatku świetny. W niedzielę 31 maja o godz. 18 łódzcy widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć go na scenie Teatru Lalek Arlekin.

Chińscy artyści pokażą spektakl "Skarb Orientu". Specjalnością teatru Zhangzhou są pacynki i w tej technice zagrane będzie wspomniane przedstawienie, na które złoży się seria kilkuminutowych opowieści osnutych na motywach tradycyjnych chińskich podań. Motywem przewodnim wszystkich scenek jest przyjaźń, która pomaga bohaterom wyjść cało z różnorakich opresji. Organizatorzy zapewniają, że przedstawienie przeznaczone jest zarówno dla dzieci (od lat 6-7), jak i widzów w każdym innym wieku. Całości towarzyszy pokaz techniczny, odsłaniający tajniki pracy z pacynką. 

The China Zhangzhou Puppet Show Troupe gości w Polsce po raz pierwszy. Spektakl prezentowany będzie także w innych polskich miastach. Wcześniej chińscy aktorzy prezentowali swoje dokonania i kunszt w blisko pięćdziesięciu krajach na świecie i wszędzie ich pokazy były znakomicie przyjmowane przez widownię. 

Bilety na łódzki występ chińskiego zespołu kosztują 15 zł.
(mb)

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łodzki
26 maja 2009

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia