Osobowość Roku

Plebiscyt - Osobowość Roku 2014 Regionu Jeleniogórskiego

Województwo dolnośląskie świętuje. W piątek, podczas uroczystej gali w Teatrze Zdrojowym wręczono nagrody laureatom plebiscytu Osobowość Roku 2014 Regionu Jeleniogórskiego, organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Decyzją czytelników, drugie, zaszczytne miejsce zajął dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida - Piotr Jędrzejas.

Piotr Jędrzejas - jeden z najmłodszych dyrektorów w Polsce, jeleniogórską sceną kieruje od 2013 roku. Obejmując to stanowisko, postawił przede wszystkim na zmiany, które konsekwentnie wprowadzał w życie teatru, jego program i kontakt z publicznością. I tak obecnie jeleniogórski Teatr może poszczycić się bogatą ofertą repertuarową, w której znajdują się spektakle komediowe, realizacje tekstów współczesnych czy propozycje oparte na kanonie literatury dramatycznej. Publiczność może oglądać przedstawienia na dwóch działających w Teatrze scenach.

Zaproponowana przez dyrektora Jędrzejasa koncepcja teatru (na co wskazuje liczba oddanych głosów) przypadła do gustu mieszkańcom Jeleniej Góry. Z pewnością wynik plebiscytu i aprobata czytelników kierunku w jakim zmierza ta ważna na kulturalnej mapie miasta instytucja, staną się dla dyrektora jeleniogórskiego sceny motorem do dalszych działań w budowaniu wizerunku Teatru wychodzącego na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Jeleniej Góry.

Piotr Jędrzejas. Rocznik 75. Aktor, reżyser. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Od 2013 roku dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Agnieszka Kiełbowicz
Dziennik Teatralny
2 marca 2015
Portrety
Piotr Jędrzejas

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia