Ostatni tydzień zgłoszeń

2. Konkurs Nowe Utopie - strefy kontaktu - 2021

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą się zgłosić do konkursu Teatru Zagłębia – Nowe Utopie | strefy kontaktu. Eksplikacje reżyserskie należy przesyłać do 19 lipca.

– Już po raz drugi zapraszamy do współtworzenia Antologii Nowych Utopii. W tegorocznej edycji oferujemy realizację pełnowymiarowego spektaklu na scenie Teatru Zagłębia. Program dedykujemy debiutującym reżyserom i reżyserkom, co jest wyjściem naprzeciw pilnym potrzebom środowiska – artykułowanym m. in. w przygotowywanym przez Gildię Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych „Elementarzu dobrego debiutu" – mówi Agata Kędzia, koordynatorka projektu.

Ogłoszenie o konkursie, formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne do pobrania na stronie internetowej Teatru – teatrzaglebia.pl. Zgłoszenia należy przesyłać na adres noweutopie@teatrzaglebia.pl. Spośród nadesłanych eksplikacji Komisja w składzie Jacek Jabrzyk, Anna Maria Karczmarska, Przemysław Pilarski i Wojtek Zrałek-Kossakowski wybierze trzy propozycje, których autorzy i/lub autorki zostaną zaproszeni na indywidualne spotkania. Na podstawie rozmów Komisja wybierze Laureata lub Laureatkę Nowych Utopii. Na realizację projektu zostanie przeznaczone 60 tysięcy złotych. Premiera spektaklu planowana jest na listopad 2021 roku.

Tegoroczna edycja Nowych Utopii | strefy kontaktu realizowana jest przez Teatr Zagłębia w ramach projektu Zagłębie//Śląsk przy wsparciu finansowym Miasta Sosnowiec.

(-)
Materiał organizatora
13 lipca 2021
Wątki
Lato 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...