Ostatnie dni Biennale Sztuki dla Dziecka

"Jest królik na księżycu" - Białostocki Teatr Lalek

Jak oswoić noc? Czy ciemność jest rzeczywiście czarna, brudzi i zostawia plamy na rękach? O tym będą mieli okazję przekonać się mali widzowie spektaklu "Jest królik na księżycu"

Przedstawienie zobaczymy w piątek, 5 czerwca dwukrotnie (o godz. 9.30 i 11.30) w Malarni Teatru Polskiego w ramach 17. Biennale Sztuki dla Dziecka.

Ten największy w Polsce festiwal teatru, plastyki, muzyki, filmu i zabawy rozpoczął się 31 maja i potrwa do jutra. Kolejna okazja, by pójść na biennale, nadarzy się dopiero za dwa lata.

Centrum Sztuki Dziecka, które jest organizatorem imprezy, nie zapomina także o dzieciach nieco starszych - przygotowało dla nich przegląd młodych teatrów niezależnych w ramach Off Biennale (wstęp od 15. roku życia). Inicjatywa obejmuje trzy przedstawienia, na które zaprasza dziś i jutro Teatr Ósmego Dnia. Spektakl "111" Pracowni Teatralnej ODEK to studium z pozoru przeciętnej rodziny, która jednak skrywa pewną tajemnicę. Przedstawienie "Co z tą bajką" Teatru w 5 czerwca Wieczorem to uwspółcześniona i wzięta w cudzysłów historia przywołująca postacie ze znanych baśni. Dla publiczności gustującej w mocniejszych wrażeniach, której niestraszne niecenzuralne chwilami słownictwo, ciekawą propozycją może okazać się "Jedna miłość" Teatru 16 Minut Ciszy. Wszystkie trzy grupy zostały wyróżnione podczas Forum Teatrów Szkolnych w lutym tego roku i biorą udział w Off Biennale na specjalne zaproszenie dyrektora Teatru Ósmego Dnia.

Więcej informacji o pozostałych, nie tylko teatralnych wydarzeniach biennale można znaleźć na stronie: www.csdpoznan.pl

17. Biennale Sztuki dla Dziecka: „Jest królik na księżycu”, Teatr Polski, 5 czerwca, godz. 9.30 i 11.30. „111”, Teatr Ósmego Dnia, 5 czerwca, godz. 18. „Co z tą bajką”, Teatr Ósmego Dnia, 6 czerwca, godz. 18. „Jedna miłość”, Teatr Ósmego Dnia, 6 czerwca, godz. 19
(ml)

Marta Kaźmierska
Gazeta Wyborcza Poznan
5 czerwca 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...