Ostatnie pokazy

"Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" Teatru 21

30 i 31 stycznia o godz. 19:00 w Instytucie Teatralnym odbędą się kolejne pokazy spektaklu "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" Teatru 21.

W finałowym, czwartym odcinku serialu teatralnego, zapoczątkowanym spektaklem "I my wszyscy", spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. Aktorzy Teatru 21 trenują tym razem założenie rodziny.

Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością. Ważnym elementem pracy nad spektaklem "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" są warsztaty, prowadzone przez osoby specjalizujące się w sztuce cyrkowej i okołocyrkowej: Agnieszkę "Binię" Bińczycką (aktorka cyrkowa), Monikę Dąbrowską-Jarosz (aktorka związana z Fundacją Czerwone Noski - Klown w Szpitalu), Katarzynę Jakóbik (instruktorka rekreacji ruchowej Polskiej Akademii Sportu) oraz Macieja Buchwalda (reżyser, aktor, improwizator).

Twórcy zadają w przedstawieniu pytania: Jak zmieniła się obecność osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację? Co zrobić, jeśli mając zespół Downa, chcesz założyć rodzinę? Jak podejmować dorosłe decyzje i walczyć o prawo do nich, kiedy inni wciąż biorą Cię za dziecko, a Twoje potrzeby traktują jak cyrkową klaunadę? Zdaniem Justyny Sobczyk, reżyserki spektaklu, dziecko i klaun to dwie figury, które zamykają osoby z zespołem Downa w bezpiecznej ramie.

"Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" to trzeci spektakl, który Teatr 21 przygotował w 2015 roku. Poprzedni - zrealizowany w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera pod tytułem "Upadki. Odcinek 2" - poruszał problemy rzeczywistości ekonomicznej osób niepełnosprawnych.

Teatr 21 został założony w trakcie warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" w Warszawie. Jej nazwa pochodzi od dwudziestego pierwszego chromosomu, którego zmiany są źródłem zespołu wad wrodzonych znanych pod nazwą "zespół Downa".

Bilety:
20 zł - normalny, 10 zł - ulgowy
Wejściówki (10 zł) do nabycia przed spektaklem
Rezerwacja: rezerwacje@teatr21.pl lub 791 770 021

(-)
Materiał IT
25 stycznia 2016

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...