Ostatnie tegoroczne spektakle

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

22 grudnia Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zagra dla swoich widzów po raz ostatni w tym roku. O godz. 12.30 zapraszamy na przygody małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem. Dziewczynka, podążając przez demoniczny las do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę.

Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa
z nieznajomym. „Czerwony Kapturek" w reż. Jerzego Jana Połońskiego skonstruowany jest w konwencji kabaretu: z gagów, absurdalnego humoru, komizmu słownego, symultanicznych scen, szaleńczego tempa oraz interakcji z widownią. Nie brak przy tym nutki dydaktyzmu, płynącej z przedstawienia. Surrealistyczna, biało-czarna scenografia, rodem z dreszczowca, komponuje się z czarnym humorem inkrustowanym zabawnymi musicalowymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że spektakl staje się nietuzinkową propozycją zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

O godz. 16.00 zapraszamy najnajmłodsze dzieci (od 1 do 4 lat) na Małą Scenę
na interaktywny spektakl „NAJ" w reż. Martyny Majewskiej, który zaskoczy każdego malucha kolorami, kształtami, fakturami oraz niezwykłymi dźwiękami. Nie ma w nim wiele do oglądania, za to wszystko jest do dotykania, doświadczania i działania.
A na koniec – nie będzie nawet oklasków, bo przestawienie kończy się wspólną zabawą. Spektakl zaskakuje prostą estetyką i lekką formą, bazuje na wyobraźni, chłonnych zmysłach i kreatywności najmłodszych widzów. A dorośli zostaną wciągnięci do zabawy razem z dziećmi, odkryją zebrę zaklętą w ścianie, będą ciągnąć nieskończenie długą linę i zagrają coś na cymbałkach...

W dniach 23.12.2013 – 4.01.2014 w Teatrze zapanuje przerwa świąteczna.
Na najbliższy spektakl w nowym roku – „Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie" w reż. Lecha Chojnackiego – zapraszamy 5 stycznia o godz. 12.30.

Wszystkim naszym widzom i przyjaciołom życzymy wiele ciepła i spokoju
w Święta Bożego Narodzenia oraz nadziei i optymizmu na każdy dzień Nowego Roku 2014.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
17 grudnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia