Ostatnie trzy dni

Festiwal ciało//umysł - Teatr Studio Warszawa

Miłośników tańca współczesnego nie może zabraknąć w Teatrze Studio. Przed nami ostatnie trzy dni Festiwalu Ciało/Umysł. Zapraszamy do Teatru Studio, codziennie video/biblioteka, spektakle, spotkania z artystami.

27.09/ 19.00/ 70 min 28.09/ 20.00/ 70 min
LOL (Lots of Love)| Luca Silvestrini / Protein Dance (Wielka Brytania/UK) po raz pierwszy w Polsce spektakl w języku angielskim, tłumaczony na język polski +spotkanie z zespołem 27.09/20.30 oraz 28.09/21.30 Znany z nad wyraz dowcipnego i intensywnego teatru tańca inspirowanego codziennością, Luca Silvestrini z wielokrotnie nagradzanym zespołem Protein Dance, w swoim spektaklu LOL zadaje pytanie: czy potrafimy żyć w rzeczywistości? Przedstawia satyryczny, jednocześnie ostry komentarz na temat naszego społeczeństwa Facebooka. Pokazuje wpływ nowoczesnych technologii na sposób, w jaki się komunikujemy. Język e-maili, SMS-ów, krótkich komunikatów -skompresowany, urywany, a zarazem przeładowany emocjami, gorączkowy.

Spektakl jest opowieścią o poszukiwaniu miłości i towarzystwa drugiego człowieka w doskonale skomunikowanym świecie zupełnie odizolowanych jednostek. http://www.youtube.com/watch?v=JG3BaF1nkSU&feature=player_embedded

28.09 / 19.00/ 45 min

The Glass Jar Next to the Glass Jar Iza Szostak (Polska/ Poland) +spotkanie z zespołem 21.30 The glass jar next to the glass jar to kontynuacja poszukiwań zgłębiających naturę człowieka. To spektakl o kontemplacji nad problematyką: przemijania, cielesności, starości, choroby. Czym jest dokładnie starzenie się? Jak dochodzi do samopoznania, gdy zbliża się ten nieodwracalny etap?

29.09/ 19.00 / 45 min

Rafał Dziemidok / Koncentrat (Polska/Poland) Lamentacje premiera warszawska + spotkanie z zespołem 22.00 Lamentacje. Spektakl multidyscyplinarny łączący w sobie języki teatru, opery i tańca w duchu "nowego tańca", eksponując zarówno umiejętności, jak i osobowość wykonawców. Bezpośrednimi inspiracjami dla Lamentacji jest twórczość Williama Firbanka, Notatki o campie Susan Sontag oraz legendarne solo Marthy Graham, Lamentation.

29.09 / 20.00/ 120 min

(M)imosa (Francja/ France/ USA /Portugalia/ Portugal) Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church (M) premiera polska tylko dla dorosłych spektakl w języku angielskim +spotkanie z zespołem 22.00 Czterech wykonawców domaga się uznania siebie za Mimosę. Każde solo ugina się pod przepychem mieszanki stylów tańca, muzyki i ekstrawaganckich strojów. Bada zderzenie kultury voguing, postmodernistycznego tańca i własnej tożsamości, w której pod zwyczajnością i spektakularnością artyści skrywają pragnienie bycia kimś innym i lęk przed sobą samym. http://www.youtube.com/watch?v=cNds_-APQ5s&feature=player_embedded

29.09 / godz. 23.00 Teatr Studio/Klub festiwalowy Zamknięcie festiwalu / DJ Teresa i Tygrysy

(-)
Materiał Teatru
28 września 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia