Oświadczyny w teatrze

"I Love You" - reż. David Foulkes - Teatr Studio Buffo w Warszawie

Podczas ostatniego przedstawienia "I love You" w warszawskim Teatrze Studio Buffo doszło do niecodziennego wydarzenia na scenie - jeden z widzów poprosił o rękę swoją ukochaną.

To już trzecie oświadczyny, do których doszło podczas spektaklu "I Love You" w Polsce. Jeden z największych broadwayowskich hitów niewątpliwie stanowi inspirację dla zakochanych par.

"I Love You" to wielki przebój sceniczny Broadwayu i jedna z najdłużej wystawianych komedii muzycznych na świecie. Dotychczas sztuka została przetłumaczona na 14 języków, była grana w 16 państwach, na 4 kontynentach i pobiła interesujący rekord - ponad 60 par na całym świecie zaręczyło się podczas przedstawienia, w tym również kilka w Polsce. Zaręczyny w Warszawie były uzgodnione z aktorami, którzy zapowiedzieli wyjątkowe wydarzenie przed końcem spektaklu. Oświadczyny, które odbyły się na scenie w obecności kompletu widzów, zostały przyjęte przez zaskoczoną ukochaną, a publiczność nagrodziła narzeczonych gromkimi brawami!

"I Love You" to sztuka, która zagościła do Polski dzięki producentom z niezależnej firmy Tito Productions. Przebojowy spektakl jest grany i śpiewany przez czwórkę aktorów (m.in. Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski), którzy wcielają się w różnych bohaterów, prezentując w krzywym zwierciadle najzabawniejsze momenty życia we dwoje. Poszczególne scenki to historie kolejnych etapów życia w związku: od pierwszej randki aż po wspólną starość. Polskiej adaptacji tekstu dokonał Bartosz Wierzbięta, całość wyreżyserował David Foulkes, a muzycznie oprawił Jan Młynarski. W 2012 roku spektakl został zwycięzcą 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych.

(-)
Materiał Teatru
27 maja 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...