Otwarcie wystawy

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Ekspozycja „Wachlarze i inne cimelia ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie” otwarta zostanie dziś (18.12) o godz.17:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Wystawa została przygotowana przez OiFP, Teatr Wielki – Operę Narodową, Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Ekspozycja będzie czynna od 18 grudnia 2013 roku do 6 kwietnia 2014 roku.

Na wystawie przedstawione zostaną wachlarze, kostiumy i pamiątki po najwybitniejszych artystkach polskiej sceny dramatycznej i operowej XIX i XX wieku. Zwiedzający zobaczą m.in. wachlarze z piór strusich, wachlarze pochodzące z Dalekiego Wschodu (Chin i Japonii), a także wachlarze hiszpańskie, francuskie czy austriackie, wszystkie należące niegdyś do aktorek i śpiewaczek. Pamiątki zestawiono z oryginalnymi XIX-wiecznymi sukniami, w których artystki występowały na scenach światowych teatrów.

Gościem wernisażu będzie kierownik Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Pan Andrzej Kruczyński.

Dorota Sawicka
Materiał Opery
18 grudnia 2013

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...