Otwarcie wystawy

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Ekspozycja „Wachlarze i inne cimelia ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie” otwarta zostanie dziś (18.12) o godz.17:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Wystawa została przygotowana przez OiFP, Teatr Wielki – Operę Narodową, Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Ekspozycja będzie czynna od 18 grudnia 2013 roku do 6 kwietnia 2014 roku.

Na wystawie przedstawione zostaną wachlarze, kostiumy i pamiątki po najwybitniejszych artystkach polskiej sceny dramatycznej i operowej XIX i XX wieku. Zwiedzający zobaczą m.in. wachlarze z piór strusich, wachlarze pochodzące z Dalekiego Wschodu (Chin i Japonii), a także wachlarze hiszpańskie, francuskie czy austriackie, wszystkie należące niegdyś do aktorek i śpiewaczek. Pamiątki zestawiono z oryginalnymi XIX-wiecznymi sukniami, w których artystki występowały na scenach światowych teatrów.

Gościem wernisażu będzie kierownik Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Pan Andrzej Kruczyński.

Dorota Sawicka
Materiał Opery
18 grudnia 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia