Otwarta lekcja śpiewu z artystami

"Spotkanie z gwiazdami" - Opera i Filharmonia Podlaska

To będzie nietypowe "Spotkanie z gwiazdami" - w zmienionym klimacie i z lekcją śpiewu. Tym razem w sobotę 15 lutego Wojtek Koronkieiwcz zaprasza do "Zmiany Klimatu" na otwartą lekcję śpiewu operowego.

Poprowadzi ją profesor Dariusz Grabowski - kierownik wokalny Opery w Białymstoku, od 25 lat pedagog śpiewu. Prof. Grabowski wielokrotnie przyjmował zaproszenia teatrów operowych, muzycznych oraz filharmonii do prowadzenia zajęć wokalnych z solistami, śpiewakami oraz artystami zespołów chóralnych. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Krakowską czy Filharmonią Śląską w Katowicach. Wykształcił śpiewaków występujących na scenach Polski, Europy i świata. Zdobywają oni laury na konkursach wokalnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W sobotni wieczór Prof. Grabowski poprowadzi lekcję z artystami występującymi w musicalu "Korczak": Moniką Ziółkowską, Bartkiem Łochnickim i Mateuszem Stachurą. Publiczność będzie mogła przyjrzeć się - jak wygląda taka lekcja, a niewykluczone że również wziąć w niej udział. Profesor być może przesłucha również i publiczność. Być może odnajdzie drugiego Jana Kiepurę lub Marię Callas? Być może ten wieczór stanowić będzie początek wielkiej kariery? Pierwszy krok to profesjonalne przesłuchania, a takie już przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. Wszystko z powodu premier zapowiedzianych na ten rok: musicalu "Skrzypek na dachu" oraz opery "Czarodziejski flet". Wkrótce ogłoszony zostanie casting - poszukiwani będą szczególnie śpiewający chłopcy. Najlepsi zasilą także szeregi Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6

15 lutego, godz. 18.00

Wstęp do kariery - wolny

(-)
Materiał Teatru
14 lutego 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia