Otwórz oczy w Słupsku

7. Festiwal Teatrów Tańca "Otwórz oczy" Sfera Ruchu Słupsk

Gabriela Keller-Janus, Teatr Tańca Enza, Miasto Słupsk, Słupski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Enza zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu Słupsk, który odbędzie się w dniach 4,5,6.11.2021 r. w Teatrze Rondo w Słupsku.

Taniec współczesny, tworzony przez niezawodowe zespoły coraz rzadziej można oglądać na polskich scenach. Chociaż przemawia do widza najbardziej uniwersalnym językiem– mową ciała, często ginie w natłoku wydarzeń komercyjnych. Z tego sprzeciwu zrodził się Festiwal Teatrów Tańca „Otwórz oczy" Sfera Ruchu Słupsk.

Organizatorom udało się dotrzeć ze swoim przekazem do ogromnej rzeszy odbiorców, w tym takich, którzy nie mieli wcześniej styczności ze sztuką alternatywną. Dzięki nim w Słupsku odbywają się kolejne edycje festiwalu. Organizatorzy zapraszają gości z Polski i ze świata, prezentują spektakle, tworzą bezpłatne warsztaty, animują i inspirują do działania.

Imprezą towarzyszącą jest koncert muzyczny, na którym uczestnicy mają dużą szansę na wspólny dialog, zabawę, wymianę doświadczeń i nawiązywanie współpracy. Główną ideą festiwalu jest integracja środowiska artystycznego. Siostrzany festiwal odbywa się w Toruniu- Sfera Ruchu Toruń.

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA naszego festiwalu dostępne są w linkach poniżej. Kartę zgłoszenia pobrać należy z załączonego pliku, wypełnić i odesłać na adres email teatrenza@gmail.com, wraz z linkiem do nagrania spektaklu i trzema zdjęciami zespołu. (nagranie można wysłać również na płycie DVD na adres wskazany poniżej).
Teatr Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk

https://docs.google.com/document/d/1zb9v3Y9CCVsmI0uaixb50c-5U3B81ANeP9hl4vfpmEQ/edit?fbclid=IwAR0zejORqGJh4tWbJZ47Hg6e6LlXFBv8J3MLV4_0z1Y20OmkzDFvVGAXhNU

https://docs.google.com/document/d/1bQL4GMIhvtBlfD6qbym3dzLo69cfjbpB-7rq_rSlKCE/edit?fbclid=IwAR2Nf4j0cb5MC61nyt02xG6cxdsK7vFBdWHLCBXGeS3Fjl88kHCiO22kcpk

Na zgłoszenia spektakli organizatorzy czekają do 25.10.2021r., a ogłoszenie zakwalifikowanych zespołów odbędzie się 27.10.2021e. na profilu FB – Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu Słupsk oraz przez pocztę email wybranych zespołów.

Festiwal jest współfinansowany ze środków Miasta Słupska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Agnieszka Chmielnik
Materiał organizatora
6 października 2021

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia