Otwórz z nami Malta Festival

27. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta

Bike Bands Opening – praktyczne informacje dla uczestników. Otwórz z nami Malta Festival Poznań 2017. Dołącz do muzyczno-rowerowej parady pod wodzą Łukasza L.U.C Rostkowskiego!

Gdzie i o której zaczyna się Bike Bands Opening?

Startujemy 16.06. o godzinie 19.00 na placu Mickiewicza. Możesz jednak włączyć się w trakcie trwania przejazdu.

Jaką trasą przejdziemy?
Nasza 6-kilometrowa trasa zaczyna się na placu Mickiewicza, a kończy na placu Wolności. Przejedziemy: Aleją Niepodległości, Krakowską, Garbarami do Solnej, a stamtąd Alejami Marcinkowskiego do placu Wolności. Zobacz całą trasę:

Co powinnam / powinienem założyć?
Ubierz się tak jak lubisz! Wygodny dres, sukienka, garnitur... Najważniejsze, żebyś czuł/czuła się komfortowo podczas jazdy na rowerze. Polecamy przede wszystkim odzież odporną na deszcz i wiatr.

W jakim wieku są uczestnicy parady?
W naszej radosnej paradzie może wziąć udział każdy. Zapraszamy najmłodszych rowerzystów, a także seniorów. Tempo jazdy dostosujemy do każdego. Chcemy bawić się wspólnie, nie wykluczając nikogo!

Czy na czas parady zostaną zamknięte ulice?
Nie. Nie chcemy utrudniać życia poznaniakom, więc postanowiliśmy, że w tym roku ulice będą otwarte dla ruchu samochodowego. Nie oznacza to jednak, że narazimy Was na niebezpieczeństwo. Naszą grupę rowerzystów asekurować będzie policja.

Czy muszę mieć swój rower?
Nie. Jeśli nie posiadasz roweru, to nic straconego, nadal możesz jechać z nami. 16 czerwca Nextbike – Poznański Rower Miejski bezpłatnie udostępnia rowery na czas parady. Wystarczy tylko zarejestrować się na ich stronie i wypożyczyć rower w dowolnym miejscu w Poznaniu!

Ile kosztuje udział w paradzie?
Zależy nam na tym, by podczas „Malty" jak najwięcej wydarzeń było bezpłatnych. Bike Bands Opening jest więc zupełnie za darmo!

Jak rozgrzać się przed wspólną zabawy?
Najlepiej w rytmie Rebel Babel. Szczególnie polecamy krótką rozgrzewkę przy tej piosence:

Czy mogę przynieść swój telefon komórkowy lub aparat fotograficzny?
Oczywiście! Chcemy, byś dzielił się wspomnieniami, zdjęciami i filmikami. Pamiętaj jednak, by trzymać telefon/aparat w bezpiecznym miejscu!

Co czeka na końcu trasy?
Koncert na placu Wolności. Usłyszymy Nadzwyczajną Orkiestrę Dętą Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, Orkiestrę Dętą w Kole, Orkiestrę Romską, Tsigunza Fanfarę Avanturę oraz solistów: Bisza i Bovską. Spotkajmy się na schodach Arkadii i wypocznijmy w rytmach folku, funku i hip-hopu!

3,2,1... MALTA!

Ostatnie godziny dzielą nas od rozpoczęcia Malta Festival Poznań 2017. Aby w pełni przygotować się do 10 dni święta sztuki, proponujemy krótką charakterystyką najważniejszych festiwalowych gadżetów, które ułatwią i umilą Wam pobyt na „Malcie"!

KATALOG: w Centrum Informacji Miejskiej, Punkcie Info i w miejscach wszystkich wydarzeń programowych dostępne będą darmowe katalogi. To w nich znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące idei tegorocznej „Malty", programu idiomowego i partnerskiego. Dowiesz się z niego również o wydarzeniach organizowanych w ramach Generatora Malta, a także o naszych sponsorach, partnerach i współorganizatorach.

KOSZULKI: „My Naród, We The People", to jedno z haseł tegorocznego idiomu Platforma Bałkany. Pojawia się także na naszych festiwalowych koszulkach. 100% bawełny, 100% hype'u!

PLECAKI i SASZETKI: dla praktycznych festiwalowiczów mamy plecaki i saszetki „nerki". Wygodne do noszenia, estetyczne i praktyczne!

PLAKATY: festiwalowe plakaty naszego festiwalu rozdawane będą w Punkcie Info i przed wydarzeniami programowymi. Do wyboru plakat „We The People" oraz plakat reklamujący finałowe wydarzenie – koncert supergrupy Laibach.

Nic o „Malcie" bez Was. Dziękujemy!

Festiwal „Malta" to wydarzenie, nad którym pracuje rzesza ludzi. Dziękujemy za pomoc naszym sponsorom: Robot Gentleman, Tempus Leasing i Międzynarodowym Targom Poznańskim. Za wsparcie logistyczne i przekazanie samochodów wyrazy wdzięczności przekazujemy Toyocie Polska oraz Toyocie Bońkowscy.

O naszym festiwalu nie byłoby tak głośno, gdyby nie media. Naszymi głównymi patronami są „Gazeta Wyborcza" oraz radio TOK FM. Za rzetelne informacje dziękujemy także: telewizji ARTE, czasopismom: „Polityka", „Aktivist", „Czas Kultury", „Didaskalia", a także Empikowi i Co Jest Grane 24.

„Malta" nie odbyłaby się w takim kształcie bez pomocy współorganizatorów i naszych partnerów. Dziękujemy za zaufanie, za pomoc, za wiarę w nas i wielką przychylność.

(-)
Materiał organizatora
14 czerwca 2017

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...