Pachnąca premiera dla dzieci

"Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy" - Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia o g. 17:00, odbędzie się premiera najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego – familijnej opowieści muzycznej „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”.

Pogodna, pełna przekornego humoru, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami to nowa propozycja Teatru Muzycznego na okres świąteczny dla całej rodziny. Spektakl, w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej i według scenariusza Emila Płoszajskiego, został zrealizowany w broadwayowskim stylu, w nieoczekiwanych aranżacjach muzycznych Tomasza Lewandowskiego i zaskakującej choreografii Michała Cyrana.

Dla Maurycego, właściciela niewielkiej piekarni, sklep to całe jego życie. Wraz z przyjaciółmi – zarozumiałym Kotem, sympatyczną panią Halinką i córką Julką wypiekają pyszne pierniki według sprawdzonej, domowej receptury. Jednak interes idzie nie za dobrze. Naiwność i prostoduszność Maurycego doprowadzają piekarnię na skraj bankructwa... Czy wszystko skończy się dobrze? W końcu zbliżają się święta, a wraz z nimi szansa na wigilijny cud.

Punktem wyjścia historii Maurycego były pastorałki Wandy Chotomskiej, na które zwrócił mi uwagę marszałek Piotr Całbecki. Można więc śmiało powiedzieć, że dzięki jego inspiracji powstała nowoczesna, a jednocześnie tradycyjna i wzruszająca opowieść, gwarantująca dobrą zabawę zarówno tym małym, jak i starszym widzom – mówi Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego.

„Gra warta piernika" to mój debiut reżyserski i jednocześnie spełnienie marzeń, o których jeszcze nie zdążyłam zamarzyć – śmieje się Agnieszka Płoszajska, która w spektaklu wciela się również w postać wyrachowanej pani Bogackiej – Mamy nadzieję, że przygody Maurycego i jego przyjaciół publiczność pokocha tak mocno jak my - dodaje.

W produkcji udział biorą aktorzy znani ze wcześniejszych produkcji Teatru Muzycznego – Agnieszka Płoszajska, Radosław Smużny i Damian Droszcz, a także artyści debiutujący w Toruniu: Katarzyna Baranowska, Michał Cyran, Dominika Sell i Katarzyna Witkowska.

Energetyczna gra aktorska, magiczne kostiumy i dziesięć porywających muzycznych utworów – to wszystko sprawia, że „Gra warta piernika" to spektakl, który zostaje w pamięci na długo po wyjściu z teatru.

(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2014

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia