Panaceum na tożsamość

"Botox" - reżyseria: Emilian Kamiński - Teatr Kamienica

Botox to wielominutowa kuracja śmiechem, potężna dawka błyskotliwie i dowcipnie opowiedzianej historii z kryminalnym wątkiem w tle.

W Teatrze Kamienica w dniu 11 września br. odbędzie się premiera sztuki Jakuba Przebindowskiego.

Misternie skonstruowany tekst zabiera widza w świat, w którym bohaterowie żyją w przekonaniu, iż odkryli panaceum na określenie własnej tożsamości. 
Receptą na odnalezienie własnego „ja” stają się operacje plastyczne, wykorzystywane zarówno w celu uatrakcyjnienia wyglądu, jak i do zmiany płci. 

Autorem spektaklu jest Jakub Przebindowski, twórca takich sztuk jak „SZ jak Szarik” oraz „Go-Go, czyli neurotyczna osobowość naszych czasów”. Autor zadaje pytanie czy można zmienić swoje życie poprzez cielesną metamorfozę, czy droga do szczęścia prowadzi przez klinikę chirurgii plastycznej oraz czy ciało do tego stopnia zdominowało naszą kulturą, że decyduje o wartości człowieka.

Na scenie, po raz pierwszy razem, wystąpią Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, reżyser sztuki. Towarzyszyć im będzie inna aktorska para: Martyna Kliszewska i Jakub Przebindowski. Na scenie zobaczymy również Beatę Fudalej, Elżbietę Jarosik, Agatę Załęcką, Dorotę Zięciowską oraz Jarosława Sacharskiego. 

Premiera 11 września, g. 20.00.

(-)
Materiały Teatru
4 września 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...