Pasja w Rozrywce

19. Wakacyjny Przegląd Przedstawień

Podczas tegorocznego Przeglądu gościć będziemy Teatr Powszechny w Warszawie. Zaprezentujemy Państwu trzy spektakle, po których zapraszamy na spotkania z aktorami.

„Kuroń. Pasja według św. Jacka" w reż. Pawła Łysaka
Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Jacek Kuroń – legenda opozycji, dysydent, lewicowy polityk, działacz społeczny, współtwórca polskiej transformacji, ale też postać niesłusznie zapomniana we współczesnej debacie publicznej. Najnowsza sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazuje wydarzenia z jego życia zatopione – dosłownie i w przenośni – w okrutnym, czasem zabawnym świecie nieistniejącej powieści Pasja według św. Jacka. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii. Opowieść o Jacku Kuroniu nie rości sobie praw do przedstawienia biografii. Jest raczej próbą zmierzenia się z jego legendą i spuścizną; okazją do postawienia pytań o funkcjonowanie jego ideałów w dzisiejszym życiu społecznym i o cenę, jaką zapłacił, walcząc o ich zachowanie.
Ze względu na charakter spektaklu spóźnieni widzowie nie będą mogli być wpuszczeni na widownię.

SZANOWNI WIDZOWIE, pierwsze dwa rzędy naszej widowni, na potrzeby spektaklu Kuroń. Pasja według św. Jacka zostały zlikwidowane, natomiast trzeci rząd wyłączony jest ze sprzedaży. Dlatego podczas rezerwacji internetowych pojawiają się one jako niedostępne. W rzeczywistości rząd IV w tym spektaklu jest rzędem pierwszym, tuż przed sceną. Prosimy brać to pod uwagę podczas rezerwacji biletów. Za utrudnienia przepraszamy.

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

(-)
Going
14 lipca 2017

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...