Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem

Teatr Mały w Tychach

Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem Teatru Małego w Tychach. Od pięciu lat jest dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Nowe stanowisko obejmie 1 września 2019 r.


Paweł Drzewiecki wygrał konkurs na dyrektora Teatru Małego w Tychach.

Jest absolwentem m.in. dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomowych studiów emisji i higieny głosu w WSMiK im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, podyplomowych studiów reżyserii teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Aktor, reżyser, manager kultury, wykładowca akademicki, członek sekcji teatrów dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich. W latach 2009-2013 związany zawodowo z Teatrem im. Gniazdowskiego we Włocławku, od września 2012 roku twórca i kierownik artystyczny Punctum Teatr.

Od czerwca 2014 roku dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach i dyrektor artystyczny Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF, a także pomysłodawca i kurator Logos Fest - Tyskiego Festiwalu Słowa.

- Bardzo zależy mi, by teatr w Tychach był miejscem spotkań. Po pierwsze spotkań widza z ciekawym repertuarem, ale także z jego twórcami – aktorami i reżyserami, dlatego wokół wydarzeń cyklicznych realizować będziemy otwarte dla publiczności fora teatralne i panele dyskusyjne, programowane wokół sezonów tematycznych opisujących relacje między ludźmi na wszystkich istotnych płaszczyznach społecznych - powiedział Paweł Drzewiecki tuż po ogłoszeniu wyników.

Nowy dyrektor Teatru Małego chciałby, by tyski teatr zajął się także produkcją przedstawień.

- Do ich realizacji chciałbym zaprosić przede wszystkim lokalnych wykonawców, ale także umożliwić Im sceniczne spotkanie z wybitnymi artystami z zewnątrz, tak jak dzieje się to przy okazji produkcji widowisk w ramach Logos Fest - to szansa na sceniczny rozwój, ale także na promocję miasta na zewnątrz, poprzez prezentację naszych premier w ogólnopolskim nurcie festiwalowym - mówił.

I dodał: Ważnym punktem w budowaniu publiczności teatru ma być lokalne środowisko oświatowe: to właśnie w relacji z tyskimi nauczycielami chciałbym proponować program dla najmłodszych widzów, ale także bogatą ofertę w zakresie edukacji teatralnej, bo największe wyzwanie dla teatru instytucjonalnego upatruję dziś w budowaniu kompetencji kulturowych u publiczności w wieku szkolnym.

Nowy dyrektor zastąpi na tym stanowisku Dorotę Pociask – Frącek, która prowadziła Teatr Mały w Tychach przez ostatnie trzy lata.

(-)
Nasze Miasto
7 sierpnia 2019

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia