Pełen humoru i fantazji

"Alicja w Krainie Czarów" - reż. Cezary Domagała - Teatr Powszechny w Radomiu

Chyba nie ma osoby, która nie zna historii o dziewczynce przeniesionej przypadkiem do magicznej krainy... Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Alicja spotyka nieco dziwacznego Białego Królika, który z niewiadomych powodów niesłychanie się spieszy.

Alicja - bardzo logicznie myśląca osóbka - zaintrygowana nietypowym zachowaniem zwierzaka, postanawia pobiec jego śladem. Wpada do głębokiej nory, na dnie której znajduje się... kraina snu, pełna cudów. Królik zostaje przewodnikiem Alicji po tym zaczarowanym świecie, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie spotkać można całą gromadę niesamowicie dziwnych postaci.

„Alicja w Krainie Czarów" to spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii, ze świetnymi piosenkami, wspaniałymi układami choreograficznymi i pięknymi barwnymi kostiumami. Kiedy będzie Wam smutno i źle, zawsze śladem Alicji „podążajcie za białym królikiem"...

Przedstawienie reżyseruje znany Państwu doskonale Cezary Domagała ("Mały Książę", "Tajemniczy ogród", "Awantura o Basię"), autorem scenografii jest Jerzy Rudzki ("Skrzypek na dachu", "Mayday").

(-)
Materiały Teatru
28 lutego 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...