Pełen komediowych perełek

Tania to stara panna - tuż przed sześćdziesiątką, ale nawet największy wróg nie dałby jej więcej niż pięćdziesiąt... siedem.

Mieszka w ciasnej, moskiewskiej garsonierze wraz ze swoją matką Zofią, która rozpacza nad tym, że umrze bez zięcia i wnuków.

A umrze na pewno, już wkrótce, lada moment... I tak mijają kobietom kolejne dni ich wspólnego starzenia się - przepełnione troską, miłością, ale i monotonią, samotnością i beznadzieją.

Kiedy pewnego dnia omyłkowo do ich mieszkania trafia spieszący do swej kochanki Igor, Tania postanawia to zrządzenie losu wykorzystać, aby dać swej matce odrobinę pociechy. Z pełną zawziętością i charakterem tak okropnym, jaki winna mieć stara panna wciąga przypadkowego gościa w odgrywanie roli jej kochanka sprzed lat.

Czy przekona Igora do udziału w tej romantycznej grze? Jakie jeszcze zaskakujące fortele zastosuje w swojej intrydze? Przekonamy się śledząc jej poczynania w tej pełnej komediowych perełek i zwrotów akcji sztuce jednej z najpopularniejszych współczesnych autorek rosyjskiego teatru i filmu.

autorka: Nadieżda Ptuszkina
przekład: Zbigniew Landowski
reżyseria: Mirosław Gronowski
występują: Kamila Bestry/Anka Graczyk, Aldona Jankowska/Beata Rybotycka, Anna Tomaszewska, Krzysztof Pluskota

Czas trwania: 135 minut z przerwą

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2022

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia