Peruki, lakierki, błyskotki

„Życie to dansing" - reż.Marek Rachoń - Spektakl Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach

Tęsknicie za zabawą do rana i flirtem na parkiecie? A może za tanimi trunkami i ekscytacją tanecznych popisów? Pamiętacie te całonocne, beztroskie gierki towarzyskie i kultowe piosenki o miłości?

Czas wyjąć z szafy peruki, lakierki, błyskotki. Znów czas zacząć marzyć o namiętnych przygodach. Czas zabawić się, jak kiedyś! Stary, dobry dansing wraca do Katowic w nowej formule, by rozweselić i umilić czas.

Ale też zadać niełatwe pytania: czy nasze życie to dansing, podczas którego wodzimy wciąż wzrokiem za drugą połówką? Czy podczas zabawy jesteśmy w stanie znaleźć prawdziwą miłość? Jak tak właściwie odróżnić zakochanie od zauroczenia? Czy w dzisiejszych czasach jesteśmy jeszcze zdolni do namiętności? Żyjemy po to, by bawić się i kochać czy może bawimy się i kochamy, by żyć?

Życie to dansing to najnowsza produkcja Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Atmosfera dansingu miesza się tu ze stylem przedwojennego kabaretu, a komizm z ponadczasową potrzebą człowieka, którą jest poszukiwanie miłości. W rytmie kultowych piosenek, jak Bo to się zwykle tak zaczyna, Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie, czy Jadzia opowiedziane zostaną trzy historie – nieznajomych, kochanków, partnerów – których łączy zamiłowanie do muzyki, żartu i szalonej zabawy.

Przyjdź i na własnej skórze przekonaj się, że miłość jest jeszcze możliwa, a życie to po prostu dansing!

(-)
Szkoła Aktorska Teatru Śląskiego
13 marca 2023
Portrety
Marek Rachoń

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia