Peszkowie pomagają dzieciom

"Pojedynek -zabawa w detektywa" - teatr Polski

Jana i Błażeja Peszków zobaczymy w poniedziałek w Teatrze Polskim w spektaklu "Pojedynek -zabawa w detektywa". Ma on cel charytatywny - zebranie środków na pomoc dzieciom z Zespołu Szkół przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Uniwersyteckim im. Wiktora Degi.

Znakomitych aktorów ojca Jana i syna Błażeja Peszków zobaczymy w poniedziałek w Teatrze Polskim spektaklu "Pojedynek - zabawa w detektywa" Anthony'ego Shaffera. To nowa adaptacja sztuki tego autora "Detektyw".

Pisarz Andrew Wyke zaprasza do swojego domu aktora Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą obaj toczą między sobą. Nie ma ona reguł, więc wszystko może się zdarzyć. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy. Jana Peszka zobaczymy w roli literata zdradzanego przez żonę, a Błażeja Peszka jako jej kochanka.

Spektaklowi, który organizuje Lions Club Patria Poznań towarzyszy cel charytatywny - zebranie środków, które pomogą dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół nr 111 przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Uniwersyteckim im. Wiktora Degi wyjechać na warsztaty językowe do Hiszpanii.

"Pojedynek - zabawa w detektywa", Teatr Polski (ul. 27 Grudnia 4), 3 marca, godzina 19, cegiełki: 100 zł

 

Marek Zaradniak
Polska Głos Wielkopolski
1 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...