Peszkowie w Teatrze Polskim

"Pojedynek" - reż. Błażej Peszek - Agencja Artystyczna Monolit

Spektakl o miłości, zazdrości i władzy. Misternie utkana intryga, która inteligentnie zaprojektowana zaskakuje i wciąga widza. To wyjątkowy pojedynek na słowa i emocje pełen dramatycznych zwrotów akcji. Inteligentny i błyskotliwy dialog prowadzony pomiędzy ojcem i synem, dwójką znakomitych aktorów - Błażejem i Janem Peszek.

"Pojedynek - zabawa w detektywa" to nowa adaptacja sztuki Anthonego Shaffera ("Detektyw") z 1971 roku. Sztuka była dwukrotnie ekranizowana - w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami) i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (znana jako "Pojedynek").

Pisarz Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora Milo Tindla. Z pozoru niewinne spotkanie zamienia się w pozbawianą reguł grę, którą Andrew i Milo toczą między sobą. W tej grze wszystko jest możliwe. Para wyrafinowanych graczy zastawia sieć pułapek, w które wpada zarówno widz, jak i policja prowadząca śledztwo. To jedyny taki aktorski pojedynek!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na wyjątkowy spektakl "Pojedynek - zabawa w detektywa": - 19 października 2015 r. (poniedziałek), godz. 19:00, Teatr Polski (ul. Swarożyca 5), Szczecin.

Bilety na wydarzenie w cenach: 90 zł, 100 zł można nabyć w Internecie na portalu bilety.fm oraz w kasie Teatru Polskiego w Szczecinie (ul. Swarożyca 5), tel. 91 433 66 66, kasa teatru czynna: od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 19:30, w soboty i niedziele w godz. 16:00 - 19:30, poniedziałek - nieczynna.

(-)
Materiał Teatru
19 sierpnia 2015
Portrety
Błażej Peszek

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...