Petycja

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do dzisiejszych informacji o możliwości zamknięcia Wrocławskiego Teatru Pantomimy przez UMWD, przesyłam link do podpisania petycji w sprawie Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Petycja w w sprawie Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

My, niżej podpisani, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się doniesień o zamiarze likwidacji Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Wrocławski Teatr Pantomimy to jedyny repertuarowy teatr pantomimy w Europie, miejsce niezwykle istotne dla polskiego i europejskiego teatru, stanowiące o jego różnorodności i tożsamości.

Teatr ten to niezaprzeczalna wieloletnia marka Dolnego Śląska, dba nie tylko o dziedzictwo kulturowe, ale także odważnie buduje własny język teatralny. Wrocławska pantomima to zespół znakomitych artystów mimów na światowym poziomie. Dzięki tej marce wielu ludzi na świecie dowiedziało się o naszym kraju, Dolnym Śląsku i Wrocławiu.

Ze smutkiem przyjmujemy więc wiadomość, że w roku 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego przychodzi nam nie tylko uczestniczyć w ważnym dla nas święcie, ale także walczyć o należne miejsce pantomimy na teatralnej mapie kraju, Dolnego Śląska i Wrocławia. Zwracamy się z apelem do członków Zarządu Województwa Dolnośląskiego, by nie podejmowali pochopnych i nieodwracalnych decyzji, które z pewnością wpłyną na obniżenie rangi kulturowej Dolnego Śląska.

Petycja:

 https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wrocawskiego_teatru_pantomimy_im_henryka_tomaszewskiego

Bardzo proszę o udostępnianie i przekazywanie informacji. Zachęcam również do pisania i udostępniania opinii publicznej listów poparcia dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Piotr Soroka
Materiał Teatru
2 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia