Piąta premiera sezonu

"Kansas" - reż. Marcin Wierzchowski - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Zapraszamy na piątą premierę bieżącego sezonu – „Kansas” w reż. Marcina Wierzchowskiego (scenariusz na podstawie improwizacji aktorskich) – która odbędzie się 28 marca 2015 r. o godz. 18.00 (Duża Scena).

Akcja spektaklu Marcina Wierzchowskiego rozpoczyna się na trzy dni przed... No, właśnie, przed czym? Wszyscy wiedzą, że wkrótce nastąpi COŚ, co na zawsze odmieni ich życie. Mówią o tym media, sami bohaterowie, ich sny. W obliczu sytuacji, w jakiej się znaleźli, każdemu z bohaterów przyjdzie zweryfikować cały swój system wartości.

Główną inspiracją dla „Kansas" jest „Czarnoksiężnik z Kariny Oz" Lymana Franka Bauma. Podobnie jak tam, główna bohaterka ma na imię Dorotka. W Kansas, które być może – jeśli dać wiarę dziewczynce – było kiedyś ostoją ludzkiej solidarności, pracowitości, pobożności i odważnego dążenia do sprawiedliwości, coś poszło nie tak. Dorotka postanawia więc wyruszyć w podróż do być może jedynego człowieka, który byłby w stanie przywrócić Kansas utracony ład, ludziom w nim mieszkającym dom, a życiu sens. Jej wyprawa jest też – a może przede wszystkim – wyzwaniem rzuconym ogarniającemu ją zwątpieniu w to, że człowiek jest z natury dobry.

(-)
Materiał Teatru
23 marca 2015

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia