Piątek w lalkowym Bielsku

28. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Bielsko-Biała 22-26 maja 2018

Przedstawienia czwartego dnia festiwalu - a jest ich aż sześć - są bez wyjątku polskie. Poranek będzie należał do dzieci.

Przedstawienia czwartego dnia festiwalu – a jest ich aż sześć – są bez wyjątku polskie. Poranek będzie należał do dzieci. Na Dużej Scenie Banialuki o godz. 9.00 zobaczą „Odlot" Teatru Animacji z Poznania. Przedstawienie o wspólnej, ryzykownej podróży dwóch ptasich podrostków – białego i czarnego bociana - z Południowej Afryki do Polski pokazuje, jak trudno jest akceptować cudzą odmienność i przełamywać uprzedzenia rasowe.

O tej samej porze na Małej Scenie Teatru Polskiego „Cudowna podróż Edwarda Tulana" - historia bez słów o nauce miłości, empatii i umiejętności współżycia w rodzinie, rozgrywająca się w świecie zabawek. Przedstawienie Klaipeda Puppet Theatre z Litwy zostanie pokazane jeszcze drugi raz – o godz. 12.15.

Wielki przebój teatralny, czyli „Piekło-Niebo" z Wrocławskiego Teatru Lalek to baśniowe widowisko, rozgrywające się między ziemią, niebem i piekłem. Spektakl o mamie, która zamierza wrócić z zaświatów do zostawionego na ziemi synka zobaczymy na Dużej Scenie Teatru Polskiego o godz.10.30.

Jakie propozycje dla starszych widzów?
„Huljet Huljet" krakowskiegoTeatru Figur, poetycki obraz życia w krakowskim getcie, dla którego inspiracją stały się zdjęcia i pamiętniki jego mieszkańców. Ten kameralny spektakl zostanie pokazany na Scenie na Piętrze TL Banialuka o godz. 11.00, 13.30 i 16.00.

„Oresteja?" - spektakl TL Banialuka na motywach Ajschylosa, budowany z obrazów i dźwięków przywołujących to, co nam zostało z antyku, po to, by pokazać nasz własny, pełen agresji i okrucieństwa świat. Przedstawienie w reżyserii François Lazaro będzie można zobaczyć na Dużej Scenie Banialuki o godz. 19.00.

A o godz. 21.00 na placu Chrobrego wystąpi Teatr Akt z Warszawy z widowiskiem pt. „Poza czasem". Temat - podróż w przestrzeni i czasie, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni.

Ma być teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku, a do tego muzyka grana na żywo.

(-)
Materiał organizatora
25 maja 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia