Pięć dni z tańcem współczesnym

11. edycja Festiwalu Kalejdoskop

Spektakle, warsztaty, wykłady i dyskusje, a także filmy i promocja książki. A wszystko skupione wokół tańca współczesnego. Wczoraj ruszył Festiwal Kalejdoskop organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Impreza potrwa do poniedziałku.

- To co robiliśmy do tej pory, czyli prezentacja polskich twórców tańca, interesuje nas najbardziej - mówi Karolina Garbacik, jedna z organizatorek festiwalu. - Równocześnie tę edycję poświęcamy twórczości wielkich mistrzów tańca współczesnego.

W ramach tegorocznej edycji na scenie pojawią się też młodzi twórcy. Udział w festiwalu pomoże im w nabyciu i wymianie doświadczeń ze starszymi kolegami. W ten nurt idealnie wpisuje się spektakl "Bardzo zła sukienka" Kolektywu zlej sukienki.

Imprezy odbędą się w kilku miejscach, a swoich sal festiwalowiczom użyczają różne instytucje np.: Akademia Teatralna, Opera i Filharmonia Podlaska czy lokale - Zmiana Klimatu i Gram-OffOn.

- Rozsianie imprez po mieście wynikło z konieczności - mówi Garbacik. - Ale to też dobrze dla festiwalu. Dzięki temu informacja o naszych działaniach dociera do większej liczby osób, a goście spoza Białegostoku mogą przemieszczając się ze spektaklu na spektakl zwiedzić miasto.

(uk)
Kurier Poranny
4 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia