Pięć premier na afiszu

całoroczny repertuar Teatru STU w Krakowie

Po raz szósty teatr Scena STU wydał folder z repertuarem na cały rok, co pozwala już teraz zaplanować obecność na konkretnym przedstawieniu, choćby pod koniec czerwca.

Są na afiszu STU spektakle grane od lat, jak "Wariat i zakonnica" (premiera 1986 rok!), jak i pozycje premierowe z "Królem Learem" na czele.

Dzieło Szekspira wyreżyserował dyrektor STU Krzysztof Jasiński, powierzając tytułową rolę Mariuszowi Saniternikowi. Pojawi się także w STU teatralna wersja niegdysiejszego hitu kinowego "Goło i wesoło" o siedmiu bezrobotnych, którzy zakładają grupę striptizerską. W spektaklu "Kogut w rosole" Samuela Jokica w reżyserii Marka Gierszała wystąpią m.in.: Tomasz Schimscheiner, Rafał Dziwisz, Andrzej Róg, Andrzej Deskur, Szymon Kuśmider. Inne zaplanowane nowości to "Koncert Orfeusza", czyli jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości z Grzegorzem Gzylem w roli tytułowej, "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" Rodriga Munoza Avii w reżyserii Artura "Barona" Więcka oraz "Zabawa" Mrożka w reżyserii Piotra Jędrzejasa.

Dodajmy, że STU wciąż pozostaje jedynym teatrem dramatycznym w Polsce, ogłaszającym plany na rok naprzód i konsekwentnie je realizującym.

Pozostają ponadto w repertuarze STU pozycje wciąż cieszące się uznaniem widzów: "Biesy", "Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda", "Szczęśliwe dni", jak i pozycje lżejsze: "Zemsta", "Sekrety nietoperzy, czyli intymny seans kabaretowy", "Sonata Belzebuba", "Sztuka kochania. Sceny dla dorosłych".

Niezmiennie STU jest sceną Beaty Rybotyckiej - tak w recitalu, jak i w spektaklu "Na końcu tęczy", opowiadającym o Judy Garland. I nadal też scena STU jest miejscem występów Grupy Rafała Kmity, który prezentuje trzy znakomite programy: "Wszyscyśmy z jednego szynela" (premiera 1997 r.), "Aj waj! czyli historie z cynamonem" - właśnie ukazała się płyta z piosenkami z tego znakomitego przedstawienia z muzyką Bolesława Rawskiego, jak i "DOŚĆ!... dobry wyrób kabaretopodobny".

Tak więc wkracza STU w swój rok jubileuszowy - przypomnijmy, zakładał go - z rozmachem - Krzysztof Jasiński w 1966 r.

Dodajmy, że folder, plastycznie opracowany przez Dorotę Ogonowską, elegancki i ładny, jest do nabycia w teatrze.

Więcej informacji oraz zamawianie biletów: www.scenastu.com.pl

(WAK)
Dziennik Polski
7 października 2010
Teatry
Teatr STU

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...