Pięć spektakli, inscenizowany koncert, wykłady i warsztaty

1. Festiwal Off-Północna w Teatrze Muzycznym

Pięć spektakli, inscenizowany koncert, wykłady i warsztaty - to program pierwszej edycji Festiwalu Off-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

"Emigrantka" – spektakl komediowo-muzyczny Teatru Komedii Valdall (Fot. materiały prasowe)

W programie znalazły się cztery gościnne przedstawienia z Gdyni i Sopotu i dwie propozycje Teatru Muzycznego, w tym premierowy koncert piosenek Osieckiej, Kofty i Młynarskiego.

W tym roku widzowie zobaczą między innymi "This is not a love song, czyli miłość Ci wszystko wypaczy" Fundacji Pomysłodalnia w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Gdyni – Reni Gosławskiej i Krzysztofa Wojciechowskiego, a także monodram Mateusza Deskiewicza, aktora Teatru Muzycznego w Gdyni, zatytułowany "Być jak Charlie Chaplin".

Poza spektaklami OFF Północna zaprosi także na warsztaty i wykłady, które przybliżyć maja zagadnienia teatru muzycznego. - Stawiamy na interaktywność. Po każdym spektaklu organizujemy spotkanie realizatorów z widzami. Mamy nadzieję na długie rozmowy. Poza tym zaplanowaliśmy także wykład Agnieszki Greinert o interpretacji piosenki aktorskiej i warsztaty "Speach Level Singing", które poprowadzi Agnieszka Zając - wymienia Wawrzyniak.

Pierwsza edycja festiwalu OFF Północna odbędzie się w dniach 27 lutego - 4 marca.

Sprawdź program:

27 LUTY GODZ. 18.30

„This is not a love song..."

Fundacji Pomysłodalnia. Znakomity duet dwojga czołowych solistów Teatru Muzycznego w Gdyni – Renia Gosławska i Krzysztof Wojciechowski – połączył swoje siły i ambicje realizatorów na potrzeby spektaklu pokazanego podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

28 LUTY GODZ. 18.30

„Sen nocy (nie)letniej" - spektakl komediowo-muzyczny na motywach Snu nocy letniej Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. Sztuki Szekspira od lat bawią i wzruszają kolejne pokolenia, a wizja sukcesu ich adaptacji kusi ludzi teatru i filmu.

1 MARCA GODZ. 18.30

„Być jak Charlie Chaplin" – monodram w wykonaniu Mateusza Deskiewicza, aktora Teatru Muzycznego w Gdyni.

2 MARCA GODZ. 18.30

„Emigrantka" – spektakl komediowo-muzyczny Teatru Komedii Valdall grany na scenie Teatru Gdynia Główna. W październiku 2016 r. na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA 2016 w Gorzowie Wielkopolskim zdobył Nagrodę Publiczności, a aktorka Vilde Valldal-Johannessen została wyróżniona.

3 MARCA GODZ. 18.30

„Gołoledź" – musical-makabreska Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w wykonaniu zespołu Teatru na Plaży w Sopocie, przygotowany we współpracy z Fundacją Wasowskich przez Piotra Kosewskiego – niezłomnego popularyzatora dzieł scenicznych autorów Kabaretu Starszych Panów.

4 MARCA GODZ. 11.00

W ramach Festiwalu OFF - PÓŁNOCNA, 4.03.2017, o godz. 11:00 (Sala Kameralna) odbędzie się wykład Agnieszki Greinert - "Interpretacja piosenki aktorskiej", prowadzącej od 20 lat zajęcia z piosenki dla studentów PWSTTV i F. im. Leona Schillera w Łodzi.

4 MARCA GODZ. 13.00

W ramach Festiwalu OFF - PÓŁNOCNA, 4.03.2017, o godz. 13:00 (Sala Kameralna) odbędą się warsztaty z metody nauki śpiewu techniką speach level singing, która opiera się na prostym założeniu, że śpiew jest przedłużeniem mowy, korzysta z techniki bel canta i rozsławiona jest na świecie przez takich wykonawców, jak Michael Jackson czy Stevie Wonder.

4 MARCA GODZ. 18.30

„NASZ PORTRET – PIOSENKI OSIECKIEJ, KOFTY I MŁYNARSKIEGO" – inscenizowany koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu artystów związanych z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Agata Gwizdała
Radio Łódź
26 lutego 2017

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia