Pięć spektakli w programie festiwalu Mała Talia

11. Festiwal "Mała Talia" w Tarnowie

Teatry z Tarnowa, Krakowa i Rabki-Zdroju, a także uczniowie tarnowskich szkół zaprezentują swoje spektakle podczas XI Festiwalu "Mała Talia" w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Festiwal adresowany do najmłodszych widzów rozpocznie się 1 grudnia.


Tarnowski teatr dba o widzów w każdym wieku, proponując w swoim repertuarze zarówno spektakle dla dorosłej publiczności, przedstawienia dla nastolatków, a także spektakle familijne i bajki dla najmłodszych. Podobnie rzecz ma się z festiwalami. Po festiwalu komedii "Talia" dla dorosłych, czas na "Małą Talię" dla zdecydowanie młodszych widzów.

XI Festiwal "Mała Talia" odbędzie się od 1 do 7 grudnia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, i dedykowany jest najmłodszym widzom, szczególnie dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i przedszkoli. Tarnowski teatr zaprezentuje przed festiwalową publicznością spektakl "Król Maciuś Pierwszy" na podstawie powieści Janusza Korczaka, w reżyserii Tomasza Piaseckiego. W spektaklu w roli Króla Maciusia gościnnie występują chłopcy wyłonieni w castingu - Oliwier Jaworecki, Dominik Jeziorek i Igor Świerczek. Dzięki Teatrowi Kultureska z Krakowa, na tarnowskiej scenie zagoszczą roztańczone i rozśmieszające swoimi psotami "Elfy trzy". Zabawny spektakl zawiera piękny, edukacyjny morał i wprowadza dzieci w świąteczny nastrój. Z kolei aktorzy z Teatru Lalek "Rabcio" z Rabki-Zdroju pokażą przedstawienie "O krasnoludkach i sierotce Marysi" w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Do udziału w tegorocznej "Małej Talii" zaproszono dwie tarnowskie grupy dzieci i młodzieży, które przygotowały własne przedstawienia. W teatrze zaprezentują się uczniowie z klas V-VIII tarnowskich szkół. Pokażą spektakl "Newsical", przygotowany na podstawie scenariusza Magdaleny Trusz, pracującej jako wychowawczyni w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. "Newsical" to opowieść o szczęściu, przyjaźni, a także o samotności, niezrozumieniu i pułapkach współczesnego świata. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie wystąpią w spektaklu muzyczno - tanecznym pt. "Królowa Śniegu". Pokażą, że prawdziwa przyjaźń potrafi skruszyć nawet najtwardszy lód.

Szczegółowy program festiwalu "Mała Talia" oraz informacje o biletach na poszczególne festiwalowe spektakle znaleźć można m.in. na stronie internetowej tarnowskiego teatru.

dj
Temi
28 listopada 2019

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...