Pięciogwiazdkowy dramat

"Hotel Misery deLuxe" - Teatr Kana w Szczecinie

W piątek 21 listopada w Szczecinie będzie można ostatni raz w tym roku zobaczyć spektakl "Hotel Misery deLuxe", który Teatr Kana stworzył w koprodukcji z czeskim zespołem Krepsko theatre group. To jedyna okazja, by obejrzeć przedstawienie docenione przez komisję tegorocznej
edycji "Bursztynowego Pierścienia", która nominowała je w plebiscycie na najlepszy spektakl roku. Plebiscyt trwa, głosować można do 23 listopada.

21 listopada | piątek | godzina 19.00 | 25/20 zł

"Hotel Misery deLuxe"

Teatr Kana i Krepsko theatre group:
"Witamy w sławnym niegdyś Hotelu Misery deLuxe, oferującym swym gościom unikalny widok na morze straconych nadziei, minionych miłości i radości. Każdy stworzony z pasją pokój wyposażono w telewizor, smutną klimatyzację i wesołą obsługę hotelową. Pokoje w hotelu urządzone zostały wyłącznie słodkimi łzami, śladami miłości i cieniami przelotnych związków. Naszym gościom gwarantujemy niezapomniany pobyt z dala od domu oraz doskonałą październikową pogodę, również w lipcu. Zapraszamy do rozkoszowania się pięciogwiazdkowym dramatem
w dwugwiazdkowej cenie. W dni deszczowe atrakcyjne zniżki. Czekamy na Ciebie. Specjalność sezonu: utracona chwała i stałe zachmurzenie.

Krepsko
Międzynarodowa grupa teatralna Krepsko powstała w Pradze w 2001 roku. Zaczynając od wymagających odwagi, przekraczających prawo improwizacji Krepsko stworzyło własny, unikalny język teatralny, oparty na magicznej atmosferze, mrocznych baśniach i absurdalnych, tragikomicznych momentach. Krepsko często zapożycza z cyrku i teatru lalek, aby opowiedzieć  historię bez pomocy słów i dosięgnąć najgłębszych sekretów, emocji widza. Krepsko wykreowało ponad dwadzieścia spektakli prezentowanych na całym świecie zdobywając liczne nagrody.

Fragmenty recenzji:

Skowyt samotności w ulotności chwil
(...) Przed oczami widza przepływają ruchome obrazy, na które składają się działania aktorów, doskonale zaaranżowana, ruchoma scenografia Andrei Szakál i piękna świetlna oprawa Kauri Klemelä. 

Spektakl „zbudowano" zgodnie z ideą hotelu. Tytułowe miejsce naznaczone jest piętnem wielu przelotnych działań i zdarzeń, które nigdy nie wyszły poza obszar czterech hotelowych ścian. Hotel Misery deLuxe to miejsce, które na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, a w jego obszarze koncentrują się z pozoru zwykłe i przeciętne momenty ludzkiej egzystencji. Połączone siły zespołów Kany i Krepska biorą pod lupę codzienne zdarzenia, przyglądają się im z bliska i „wchodzą im pod skórę". Wynikiem tej obserwacji jest wydestylowana samotność, która wyziera z wnętrza wykonywanych czynności. Linnea Happonen na scenie szczecińskiej Kany zatrzymała na moment drobne, ulotne chwile, dzięki czemu mogła skupić się na detalach ludzkich działań. Zabieg ten został zrobiony po mistrzowsku, a jego efekt sprawia piorunujące wrażenie.
Wojciech Kowalczyk, Teatralny.pl, 16-12-2013

Dziwni i samotni ludzie w tajemniczym hotelu
"Hotel Misery de Luxe" Teatru Kana ze Szczecina i czeskiego Teatru Krepsko. Pisze Małgorzata Klimczak w Głosie Szczecińskim.
http://www.e-teatr.pl/pl/zdjecia/szczecin,inne_s/kana/kana_-_hotel_misery_deluxeb2.jpg
Premierowy spektakl "Hotel Misery de Luxe" Teatru Kana to historia rozgrywająca się w tajemniczym hotelu. Nie wiemy, gdzie jest hotel, w jakim kraju, w jakim mieście. Nie wiemy, kim są jego goście, skąd przychodzą, dokąd się wybierają. Wiemy jednak najważniejszą rzecz - są samotni i szukają bliskości z drugim człowiekiem.

(-)
Materiał Teatru
19 listopada 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia