Pierwsza premiera sezonu

"Brzydal" - reż. Bartosz Zaczykiewicz - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Teatr im. Horzycy zaprasza na pierwszą premierę bieżącego sezonu - "Brzydala" Mariusa von Mayenburga w reż. Bartosza Zaczykiewicza, która odbędzie się 25 października.

Na spotkanie z realizatorami spektaklu "Brzydal" w ramach "Studenckiego wtorku" zapraszamy 28 października 2014 r. po spektaklu.

Tytułowy bohater, zatrudniony w korporacji konstruktor, dowiaduje się od szefa, że nie będzie promował swego najnowszego wynalazku podczas światowej konferencji, ponieważ jest niewyobrażalnie brzydki. Pod naciskami otoczenia decyduje się na radykalny krok, który przynosi zaskakujące rezultaty.

Sztuka Mariusa von Mayenburga to groteskowy obraz świata pogrążającego się w nieustannym wyścigu ku nowoczesności i doskonałości. Wnikliwa obserwacja wieku postępu, globalnej wioski i powszechnej unifikacji. Autor bada granice manipulacji, której jesteśmy poddawani niemal na każdym kroku. Mayenburg stawia bardzo aktualne pytania o poczucie własnej tożsamości w czasach, gdy ideały piękna dyktowane są przez media, a wszechobecny konsumpcjonizm zaczyna zjadać samego konsumującego. Człowiek poprzez swój konformizm rozpaczliwie próbuje dostosować się do wymogów społeczeństwa za cenę utraty osobowości i skrajnego obłędu. Czy tytułowy "brzydal" wyjdzie z sytuacji, które stawia przed nim życie, z twarzą?

(-)
Materiał Teatru
17 października 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia