Pierwsza taka premiera w Lublinie!

Czego nie widać - reż. Marcin Sławiński - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Świat, przeszło rok temu stanął w miejscu, zatrzymał się i bardzo powoli to rusza, to zwalnia, a czasem całkowicie się zatrzymuje. Teraz dla teatrów nastał moment całkowitego zatrzymania spotkań z widzami. Jednak w Teatrze Osterwy trwają próby do niezwykłej premiery, premiery bez Widzów. Będzie to precedens w historii lubelskiego teatru, zawsze premiery były bowiem przekładane. Tym razem jest inaczej. Teatr zagra premierę „Czego nie widać". Premierę bez Widzów.

Aktorzy, Reżyser, Realizatorzy, Dyrekcja i wszyscy pracownicy Teatru czekają na otwarcie dla Widzów. Premiera z udziałem Widzów jest zaplanowana w najszybszym możliwym czasie. Jej termin zostanie ogłoszony po zakończeniu lockdownu.

Czego nie widać - komedia wszechczasów

To komedia dla takich jak Ty!
Czyli dla tych, którzy czują deficyt endorfin,
którzy wierzą, że śmiech to zdrowie
i którzy, mając dosyć zwariowanego życia, szukają wariactwa w teatrze!

To komedia uszyta na Twoją miarę, drogi Widzu! Skrojona ręką wyjątkowego krawca!
Z sukcesu, jakim okazało się Czego nie widać, autor - Michael Frayn do dziś czerpie profity. W Londynie sztuka osiągnęła spektakularny wynik frekwencyjny. W ciągu pierwszych czterech lat od prapremiery na West Endzie, zagrano ponad 1000 przedstawień, a przez rok sztuka nie schodziła z afisza na Brodwayu!
Czego nie widać uznano za klasykę gatunku, farsę nad farsami i najzabawniejszą komedię, jaka kiedykolwiek powstała.Bo czyż w teatrze podglądanym przez przysłowiową dziurkę od klucza, w aktorach odgrywających role zarówno na scenie jak
i poza nią, nie odnajdziemy samych siebie? Śmiejmy się zatem nie tylko z innych, ale przede wszystkim z siebie. Wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie!

 

(-)
Materiał Teatru
19 kwietnia 2021

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia