Pierwsze czytanie komedii z urzędem skarbowym w tle

"Seks, miłość i podatki" - reż. Agata Puszcz - Teatr Studio Buffo w Warszawie

Zanim wszyscy szczęśliwie rozliczymy się z fiskusem, 14 kwietnia w Teatrze Studio Buffo odbędzie się otwarte, performatywne czytanie pierwszego polskiego tłumaczenia amerykańskiej komedii „Seks, miłość i podatki”. W wieczorze przygotowanym w konwencji sitcomu z lat 90-tych wezmą udział m.in. Olga Bołądź, Bartłomiej Topa oraz Zbigniew Wodecki – tym razem jako aktor!

„Seks, miłość i podatki" to polski tytuł farsy „Love, sex and I.R.S" z 1979 roku. Jej autorzy, William Van Zandt i Jane Milmore, napisali wspólnie ponad 30 przebojów scenicznych i telewizyjnych. Odnosząca sukcesy na całym świecie sztuka zostanie w Polsce zrealizowana po raz pierwszy dzięki producentom z firmy Tito Productions. Czytanie odbędzie się w konwencji komediowych seriali telewizyjnych („Alf", „Pełna chata"). Klimat wczesnych lat 90-tych stworzą charakterystyczne kostiumy i muzyka dobrana przez Jana Młynarskiego.

Główni bohaterowie spektaklu, Jon i Leslie to młodzi, niespełnieni muzycy wynajmujący mieszkanie na nowojorskim Manhattanie. Brak regularnych dochodów i życie ponad stan zmusza ich do ciągłego kombinowania. Jon planuje małżeństwo z atrakcyjną Kate bez świadomości, że narzeczona jest wobec niego nieuczciwa, a sam ma na sumieniu oszustwo ... podatkowe. Wizyta kontrolera z urzędu skarbowego wywoła lawinę zabawnych zdarzeń. Stawką w grze będzie nie tylko uniknięcie więzienia, ale też wieloletnia przyjaźń i szczęście osobiste bohaterów.

Dokąd mogą doprowadzić niewinne kłamstewka? Jak wykiwać urząd skarbowy? Jaką rolę odegrać w tym może Zbigniew Wodecki? Zobacz koniecznie zanim wypełnisz swoją deklarację PIT!

Czytanie sztuki „Seks, miłość i podatki":
14 kwietnia, Teatr Studio Buffo, godz. 19:00.
Bilety do nabycia w kasach Teatru Studio Buffo w okazyjnej cenie 15 zł.

(-)
Materiały Teatru
10 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia