Pierwsze w nowym sezonie

"Tygrys Pietrek" - reż. Krystian Kobyłka - Opolski Teatr Lalki i Aktora

Po wakacyjnej przerwie Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na pierwsze w nowym sezonie przedstawienie. "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej na małej scenie już dziś o 18.00.

Mały Pietrek należy do tygrysiego rodu, ale wyraźnie się spośród swoich "rodaków" wyróżnia. Uczuciem, które włada nim niepodzielnie jest strach.

Pietrek wszystkiego się boi, więc przynosi wstyd całej swojej wielkiej rodzinie. Dorosłe tygrysy gardzą tchórzem i pozbawiają malucha jednego z najważniejszych tygrysich atrybutów - pasków. Zrozpaczony Pietrek musi je odzyskać, by zasłużyć na szacunek bliskich. Wydaje mu się, że odwagę można kupić, wyrusza na jej poszukiwania, by w końcu się przekonać, że odwagi trzeba szukać w sobie, nie na świecie... "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej to klasyka literatury dziecięcej.

Lekka, zabawna treść kryje w sobie przesłanie, które do serca powinni wziąć sobie nie tylko najmłodsi. Spektakl w OTLiA dla kolejnego pokolenia widzów wyreżyserował Krystian Kobyłka. Autorką scenografii jest Eva Farkasova, muzykę skomponował Marcin Mirowski, a choreografię opracował Jacek Gębura.

Grają: Dorota Nowak, Barbara Lach, Mariola Ordak-Świątkiewicz, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Jan Chraboł i Tomasz Szczygielski.

Małgorzata Kroczyńska
Nowa Trybuna Opolska
30 sierpnia 2019

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...