Pierwszy zjazd pod Czarną Górą

5. Szkoła Krytyki Teatralnej

Piąta edycja Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl będzie miała formę dwóch zjazdów. Pierwszy odbędzie się w dniach 30.08 – 04.09 w Siennej, drugi w dniach 09-11.10 w Łodzi.

O KURSIE
Uczestnicy będą pracowali nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego. Zajęcia recenzenckie i praktyczne poprowadzą m.in. Joanna Krakowska, Piotr Olkusz, Łukasz Kos, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva, Katarzyna Knychalska. Tematy zajęć to m.in. analiza dzieła teatralnego, teatr w kontekście społecznym, praktyk a krytyk, prowadzenie mediów kulturalnych. Podział kursu na dwa zjazdy zakłada miesięczny proces pracy własnej między spotkaniami.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej szczegółowych dotyczących programu podamy niebawem.

MIEJSCE
Pierwszy zjazd odbędzie się w Siennej pod Czarną Górą, w Kotlinie Kłodzkiej, drugi – w Łodzi.

ZGŁOSZENIA
Na zgłoszenia w pierwszym naborze czekamy do 5 lipca. W miarę dostępności miejsc odbędzie się nabór uzupełniający w terminie do 15 sierpnia.
W ramach zgłoszenia prosimy o przesłanie dwóch recenzji teatralnych na adres promocja@teatralny.pl (nie muszą być publikowane) oraz informacji o sobie (imię, nazwisko, mail, wykształcenie, doświadczenie recenzenckie).

KOSZT
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Organizator pokrywa koszty noclegu (w przypadku zjazdu w Siennej – ze śniadaniem). Dojazd oraz wyżywienie to koszty po stronie uczestnika. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w obu zjazdach.

Karolina Bugajak
Materiał organizatora
18 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...