Pies Fafik, Zielona Gęś i inne

"Hermenegilda K." - reż. Dorota Kaczor - Scena Monodramu KFK

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na niezwykłą odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. 15 listopada zawita do nas słynna Hermenegilda K. w monodramie w reżyserii Doroty Kaczor.

Hermenegilda K. to monodram teatralny, który w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Czarę goryczy przepełnia brak zaproszenia na bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivre'u. Pojawią się więc takie postacie, jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Spektakl oparty jest na skeczach z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz na twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych. Podczas przedstawienia usłyszymy także piosenki z repertuaru Violetty Villas i Hanki Ordonówny.

15 listopada, piątek, 19:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Reżyseria i wykonanie: Dorota Kaczor
Czas trwania: 90 minut
Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl

(-)
Materiał Teatru
8 listopada 2019
Portrety
Dorota Kaczor

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...