Pieśń - Teatr Słowa

„Pieśń i romans rosyjski" w wielickiej Kopalni!

W ramach cyklu „Pieśń - Teatr Słowa" Opera Krakowska zaprasza na kolejną jego odsłonę - koncert pt. „Pieśń i romans rosyjski", który odbędzie się 12 marca 2017 (godz. 17.00) w Komorze Jana Haluszki w Kopalni Soli „Wieliczka".

Usłyszymy utwory Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Szostakowicza, a zaśpiewają: Iwona Socha, Monika Korybalska, Karin Wiktor-Kałucka, Andrzej Lampert i Wołodymyr Pankiv. Towarzyszyć im będą: Olga Tsymbaluk (fortepian) i Jacek Kopiec (akordeon).

„Pieśń stanowi najtrudniejszy sprawdzian warsztatu wokalnego i wrażliwości muzycznej każdego śpiewaka. Trudno o lepszą okazję do wzbogacenia zasobu środków technicznych wokalisty, uwrażliwienia na czystość brzmienia głosu i jego estetykę sonorystyczną niż zaprezentowanie się w repertuarze kameralnym" – powiedziała Katarzyna Oleś-Blacha, pomysłodawczyni i kierownik artystyczny projektu „Pieśń – Teatr Słowa".

W Komorze Jana Haluszki odbędzie się jeszcze jeden koncert - „LIED – W ojczyźnie Goethego" (23 kwietnia 2017). Zabrzmią pieśni niemieckie, m.in. Richarda Straussa, Gustava Mahlera i Franza Schuberta, które wykonają: Magdalena Barylak, Wioletta Chodowicz, Adam Szerszeń i Tomasz Kuk, przy akompaniamencie Anny Marchwińskiej (fortepian) oraz kwintetu fortepianowego w składzie: Anna Marchwińska, Paweł Wójtowicz, Piotr Augustyn, Radosław Bukała, Marek Lewandowski.

Realizacja cyklu „Pieśń - Teatr Słowa" możliwa jest dzięki współpracy z Kopalnią Soli „Wieliczka".
Z tą instytucją od wielu lat Opera Krakowska realizuje szereg projektów artystycznych. Ostatnim z nich były Koncerty Noworoczne.

Serię spotkań publiczności z muzyką i poezją zwieńczy „Koncert finałowy" (16 czerwca 2017, Duża Scena Opery) w ramach XXI Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej z udziałem światowej sławy artystki i gwiazdy największych scen operowych maestry Ewy Podleś. Śpiewaczce towarzyszyć będzie Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

(-)
Materiał Opery
9 marca 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia