Pietrek na Małej Talii

"Tygrys Pietrek" - reż. Grzegorz Kwieciński - Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA

"Tygrys Pietrek" na II Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia w Tarnowie
19 czerwca o godz. 11.00 i 13.00 Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA w Krakowie zaprezentuje spektakl "Tygrys Pietrek" na II Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia w Tarnowie

Spektakl „Tygrys Pietrek” opowiada o lękliwym Tygrysku, któremu Odważne Tygrysy zabierają paski. Żeby je odzyskać bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Chce ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian... Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych lalek to niewątpliwe atuty spektaklu. 

Tekst Hanny Januszewskiej jest klasyką teatralnego repertuaru dziecięcego, a spektakl Groteski w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego został wyróżniony certyfikatem jakości ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży  ASSITEJ.

Festiwal Mała Talia, którego organizatorem jest Tarnowski Teatr potrwa od 11 do 19 czerwca. Kilkaset dzieci z Tarnowa i okolic będzie miało okazje zobaczyć wybitne przedstawienia teatralne oraz uczestniczyć w interdyscyplinarnych zajęciach. Wszystkie prezentacje odbędą się w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

Agnieszka Więckowska
Materiały Teatru
16 czerwca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia