Piknik dla dzieci i rodziców

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Po śladach Guliwera - piknik dla dzieci i rodziców w Teatrze Polskim. W programie zwiedzanie zakamarków teatru i poszukiwanie Guliwera, malowanie śladów liliputów i olbrzymów, wystawa elementów scenografii i rekwizytów dla najmłodszych w połączeniu z warsztatami twórczego projektowania.

Skarpa Warszawska to fenomen przyrodniczy, urbanistyczny i kulturalny. Ten wyjątkowy pas zieleni ciągnący się przez całą Warszawę wzdłuż Wisły zasługuje na odkrycie przez mieszkańców miasta, wymaga również ich uwagi i troski. Coraz częściej podejmowane są inicjatywy zagrażające spójności obszaru, zmierzające do jego fragmentaryzacji i zamknięcia przed warszawianami. Koalicja "Warszawska Droga Kultury Na Skarpie" wzywa wszystkich mieszkańców stolicy do obywatelskiej aktywności i ochrony wspólnego dobra, jakim jest Skarpa.

Koalicja ma przyjemność już po raz czwarty zaprosić warszawian do celebracji Skarpy Warszawskiej - unikalnego w skali miast europejskich obszaru stolicy. W ramach obchodów "Święta Skarpy Warszawskiej" przygotowane zostanie największe wydarzenie kulturalne w mieście, w którym udział weźmie ponad 30 instytucji kultury i nauki, oferując odwiedzającym specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje. 13 września na trasie Skarpy Warszawskiej na gości czeka blisko 60 wydarzeń. Każde z nich wpisuje się w jedną z siedmiu ścieżek tematycznych: sztuk wizualnych, historii, muzyki, sportu, przyrody, dzieci i rekreacji.

Każdy, kto weźmie udział w "Święcie Skarpy Warszawskiej" przyczyni się do zwrócenia uwagi władz miejskich na ten szczególny teren, który wciąż nie doczekał się należnej mu atencji. Bądź z nami we wrześniu - przekonaj się, że Warszawa leży na Skarpie.

Projekt Święta Skarpy współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

***

Święto Skarpy: Po śladach Guliwera

Zapraszamy w niedzielę 13 września od 11.00 do 16.00 na nasz piknik w ramach ŚWIĘTA SKARPY WARSZAWSKIEJ.

Wejście przez foyer Sceny Kameralnej od ul. Sewerynów.

(-)
Materiał Teatru
12 września 2015

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia