Pinokio z nowym dyrektorem

Konrad Dworakowski zostanie nowym dyrektorem Teatru Lalki i Aktora "Pinokio".

Konrad Dworakowski zostanie nowym dyrektorem Teatru Lalki i Aktora "Pinokio". Obejmie swoje obowiązki od przyszłego sezonu artystycznego, w tym zostanie zatrudniony jedynie po to, aby poznać teatr i zespół.

Dworakowski ma 34 lata, przez dwa lata był kierownikiem artystycznym Teatru Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Konrad Dworakowski – ur. 1975 r.; absolwent aktorstwa i reżyserii białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował jako aktor z I Programem Telewizji Polskiej (m.in. „Ulica Sezamkowa"). Od listopada 2003 r. jest kierownikiem artystycznym Teatru Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Reżyserował w: Teatrze „Lalka" w Warszawie ( tekst autorski "Ale jajo", 1999 r.); Ośrodku Teatralnym "Banialuka" w Bielsku-Białej ( F.G. Lorca" Szopka don Cristobala, 1999); Teatrze Lalek w Lublinie ("Księżniczka na ziarnku grocu" wg H.Ch Andersena); Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie ("Pinokio" wg Colloniego, 2002 r.). Często tworzy scenografie do swoich przedstawień, jest także autorem sztuk i adaptacji. W 1998 r. zdobył II nagrodę w konkursie organizowanym przez Wrocławski Teatr Lalek na sztukę teatralną za tekst "Mleko Lwicy" . W 2000 r. reżyserowane przez Konrada Dworakowskiego przedstawienie "Szopka don Cristobala" otrzymało Grand Prix Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie a on sam nagrodę indywidualną za scenografię.

(msm)
Express Ilustrowany
2 marca 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...