Piorunująca dawka komedii i dramatu

„Don Giovanni” – reż. Roberto Skolmowski – Akademia Muzyczna we Wrocławiu

W dniach 15 i 17 marca 2016 roku, o godz. 19.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, odbędzie się spektakl dyplomowy studentów Wydziału Wokalnego AMKL "Don Giovanni".

Motto spektaklu: „Istnienie jest udręką".

Pomysł Profesora Bogdana Makala (Dziekana Wydziału Wokalnego AMKL), by wykonali tę operę studenci Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z radością podchwycił Roberto Skolmowski. To pierwsza jego realizacja tej – jak mówi reżyser spektaklu – „najcudowniejszej z oper", łącząca jak żadne inne dzieło piorunującą dawkę komedii i dramatu. Skoro postać Don Juana od setek lat fascynuje kobiety, to nie mógł ujść uwadze twórców wszystkich rodzajów sztuki – dodaje Roberto Skolmowski.

Literatura operowa jest szczęśliwym depozytariuszem najdoskonalszej wersji, autorstwa "cudownego duetu" Da Ponte - Mozart. Jeśli do tego dodać fenomenalne tłumaczenie Stanisława Barańczaka (po raz pierwszy we Wrocławiu), dzieło jest kongenialne. Akcja sztuki rozgrywa się współcześnie w świecie mediów i celebrytów. Autorem scenografii multimedialnej jest Wojciech Hejno. A gwarantem dobrej zabawy jest wdzięk i młodość wykonawców. – podsumowuje Skolmowski.

(-)
Materiał organizatora
15 marca 2016

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...