Piosenka jest dobra na wszystko

Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczyna prace nad kolejną premierą.

Dowcip, wdzięk, piękno słowa i melodii – chcemy przypomnieć to wszystko, co kryje się w piosenkach Kabaretu Starszych Panów. Tak rzadko po nie ostatnio sięgamy – mówi Jacek Bończyk, który rozpoczyna przygotowania do grudniowej premiery spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko". Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi z ponadczasowymi szlagierami wystąpią Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz.

Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko" złoży się 25 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Skrzące dowcipem muzyczne opowiastki z morałem to świetna okazja, by w pełni zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności znakomitych artystów.

– Kabaret Starszych Panów to niedościgniony wzór inteligentnej i pięknej rozrywki. Kunsztowne teksty, złożone z genialnymi kompozycjami. Świat pełen wdzięku i klasy, którym zachwycam się od lat – mówi reżyser spektaklu, a zarazem autor scenariusza Jacek Bończyk. – Wybieranie utworów do spektaklu to była czysta przyjemność, choć zderzyłem się ze sporą klęską urodzaju. Ostatecznie dobrałem piosenki tak, by ułożyły się w pewną historię – dodaje.

Zmierzenie się z wcześniejszymi ikonicznymi interpretacjami piosenek to zadanie dla artystów doskonale znanych bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilii Klimczak, Justyny Kopiszki, Pawła Erdmana, Piotra Płuski i Marka Prusisza. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer, aktorka która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro , nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica", docenioną przez krytykę i słuchaczy.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Elżbieta Tomala-Nocuń, za aranżacje odpowiada zaś Konrad Wantrych. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ewa Posmyk.

– To kolejna z naszych propozycji, które mają dostarczyć widzom w tym trudnym czasie dużej porcji pięknej muzycznej rozrywki. Bo piosenka jest dobra na wszystko – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że publiczność może czuć się w teatrze bezpiecznie. Na widowni zachowany jest wymagany dystans, realizowane są wszelkie procedury reżimu sanitarnego, o których przeczytać można więcej w regulaminie na stronie internetowej www. teatr-muzyczny.lodz.pl.

Premiera zaplanowana jest na 12 grudnia.

Joanna Karpińska
Materiał Teatru
23 października 2020

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia