Piosenki aktorskie w mistrzowskim wykonaniu

"Jadwiga Kuta - Analogowa" - Teatr Nasz Jadwigi i Tadeusza Kutów

To całkiem nowa, ale już historyczna płyta. "Jadwiga Kuta - Analogowa" jest najnowszym wydawnictwem muzycznym michałowickiego Teatru Naszego Jadwigi i Tadeusza Kutów, przygotowanym przy okazji marcowej premiery aktorskiego recitalu pięknie śpiewającej aktorki "200 par butów".

Płyta, choć to fizycznie krążek CD, nie tylko w tytule jest "analagowa". Ma bowiem analogowe korzenie, charakter a nawet wygląd.

- Na powierzchni ma nawet takie rowki, niczym prawdziwe analogowe płyty i... nasze dzisiejsze twarze - śmiała się podczas premierowej prezentacji krążka Jadwiga Kuta.

"Jadwiga Kuta - ANALOGOWA" jest archiwalnym zapisem sesji nagraniowej z 1992 roku, która była jedną z wielu głównych nagród przyznanych laureatce XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Warto przypomnieć, że wówczas niemal wszystkie nagrody przypadły w udziale jednej z uczestniczek tego najbardziej prestiżowego festiwalu śpiewających aktorów, organizowanego w Polsce. Była nią właśnie Jadwiga Kuta, która zachwyciła jurorów i publiczność.

Płyta zawiera trzynaście świetnie zaśpiewanych utworów, które uczyniły tę zjawiskową artystkę niekwestionowaną gwiazdą piosenki aktorskiej. Dla niej samej nagranie to ma dodatkowo ogromną wartość sentymentalną.

O unikatowej wartości płyty przeczytać można w książeczce załączonej do okładki: ...zapis szczególnej chwili, wyjątkowego występu niezwykłej Artystki. Zapis dokonany bez udziału publiczności,' bez korekt i poprawek, z naturalnym pogłosem Wielkiej Sali Koncertowej Polskiego Radia we Wrocławiu, w której podczas tego nagrania obecne były cztery osoby: Jadwiga Kuta śpiewająca kilkanaście ulubionych piosenek, Barbara Zadroga, pianistka współpracująca wówczas z Teatrem im. Wiiama Horzycy w Toruniu, Pan Jerzy Rezler, jedna z najwybitniejszych postaci Polskiego Radia oraz Tadeusz Kuta, mąż cudownej Artystki, której głos wypełnił całe jego życie...

Więcej pięknych słów i muzyki na płycie, którą zdobyć można za pośrednictwem strony internetowej Teatru Naszego: www.teatrnasz.pl.

red
Nowiny Jeleniogórskie
27 marca 2020
Portrety
Jadwiga Kuta

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia