Piotr Wołosz - bas

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Śpiewak operowy młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Zdzisława Krzywickiego. W 2006 roku debiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Zbigniewa w "Strasznym Dworze" S. Moniuszki.

W sezonie 2008/2009 był solistą „Opery na zamku” w Szczecinie, w sezonie 2009/2010 solistą „Opery Wrocławskiej”. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową. Koncertuje w Polsce i za granicą.

W swoim repertuarze operowym posiada m.in. Ariodates w operze „Xerxes” J.F. Haendla, Sarastro w „Czarodziejskim Flecie”, oraz Bartolo w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, Zbigniew w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Zuniga w „Carmen” G. Bizeta, Warłam w operze „Borys Godunow” Musorgskiego, Lindorf i Copelius w „Opowieściach Hoffmanna” J. Offenbacha, Mustafa w operze „Włoszka w Algierze” G. Rossiniego, Timur w „Turandot”, Benoit w „Cyganerii” G. Pucciniego, Notariusz i Komisarz w „Kawalerze srebrnej róży” R. Straussa. Il Frate w „Chopinie” Orefice, Le Spectre d’Hector w „Les Troyens”, J.W. Goethe w operze „Jakob Lenz”.

(-)
Materiały OiFP
24 stycznia 2012

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia