Pirat urodzony 29 lutego

"Piraci z Penzance" - reż. Dariusz Taraszkiewicz - Teatr Muzyczny Arte Creatura

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza 31 maja o godz. 17 na operetkę pt. "Piraci z Penzance" Gillberta & Sullivana w choreografii i reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Uważajcie piękne panie, odważni panowie i bezbronne dzieci! Piraci atakują! Po raz pierwszy w Polsce - operetka pt. "Piraci z Penzance" W.S. Gillberta i A. Sullivana w polskiej wersji językowej.

Piękne córki generała, dziarscy piraci, waleczni policjanci, nowoczesny Major Generał oraz zwariowana służka piratów oczarują, zachwycą i rozbawią do łez każdego bez wyjątku widza.

"Piraci z Penzance" to przezabawny spektakl z pogranicza musicalu i operetki, który skierowany jest do widzów wszystkich pokoleń. Barwne kostiumy, bajkowa sceneria, iście hollywoodzka muzyka i angielski humor składają się na sukces spektaklu. Porywa on pełną przygód fabułą opisującą losy Fryderyka wychowanego przez piratów. Młodzieniec osiągnąwszy pełnoletność, postanawia zerwać z przestępczym półświatkiem i chce dołączyć do grona uczciwych ludzi. Piraci odmawiają mu jednak prawa do dojrzałości, skoro pechowiec urodził się 29 lutego w roku przestępnym i faktycznie obchodził urodziny zaledwie 5 razy. Równocześnie na drodze Fryderyka, który do tej pory za wzór kobiecości uważał starą opiekunkę, stają piękne panny - córki Generała i sam sprytny i nowoczesny Major Generał. Jak potoczą się losy Fryderyka? Czy dane mu będzie zerwać z pirackim losem i zakosztować życia normalnego obywatela?

W spektaklu wystąpią: Piotr Rybak jako Major Generał, Radosław Rzepecki jako Król Piratów, Jarosław Wewióra jako Frederic, Tomasz Dziwisz / Tomasz Furman jako Samuel, Jakub Bergel jako James, Mariusz Hanulak jako Sierżant, Zbigniew Mikolasz i Bartosz Surówka jako Policjanci, Beata Witkowska-Glik / Ewelina Sobczyk jako Mabel, Ewelina Sobczyk / Anna Jaskółka-Haśnik jako Edith, Paulina Magaj jako Kate, Dorota Sok jako Isabel, Marta Gabryelczak-Paprocka jako Ruth.

31.05.2015 godz. 17.00

Sala Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety: 25,00 zł

do nabycia w Energetycznym Centrum Kultury i w Centrum Informacji Miejskiej, a także na dwie godziny przed imprezą w kasie Muzy

(-)
Materiał Teatru
30 maja 2015

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia